Soja 2024

Isti slucaj i lod mene. Imam dosta kj Wendya posejano od 9 do 13 Maja. Lepa visoka sa puno cvetova ali sa malo mahuna.
Takvoj soji treba jos 2 solidne kise u Avgustu kako bi zavrsila pozitivno nalivanje zrna.
 
Poenta je da je navro 2,5t/ha, cena, može njivu da sprema za sledeću setvu i još mnogo razloga.
Da li je dovoljno razloga ili treba još ?
Samo pitam,nema potrebe za bilo kakvim preteranim objašnjenjima.Znam da su nekada to radili da bi je prodali kao staru odnosno po ceni pre redovnog skidanja soje.Ipak je u redovnoj žetvi cena obično išla dole.Možda je sejana tako da izbegne ove vrućine.Opet kažem mnogo je razloga za i protiv.Svako ima svoj rezon i poznaje svoje parcele.
Kod mene recimo prošle noći kao da je pala kiša kolika je rosa bila i takve noći će izvući moju soju do neke ozbiljne kiše koje će joj dati vlage da nalije mahune.Zato samo opušteno i nema potrebe za nekim gardom.
 
Soja je .ebena totalno.2022 kada sam joj podigao spomenik imao sam jednu parcelu i isto tako se tešio da je u redu sve dok ima rose.Kada je kombajn ušao u njivu videlo se da nema ni po .ičke hladne vode.
 
Pa ima svega. Kasnije sejane i kasnije sorte slabo ima mahuna. Danas bio sa mindjušarom i kaže kod njega na wendy nema ni jedne mahune. Stomak mu se okrenuo. Sejao oko 10 maja. Kod mene na valjevki ima lepo mahuna sejana oko 22.4. Dok na triboru ima dosta manje a on je sejan posle valjevke oko 26-27.4. Čekamo subotu i kišu pa ćemo videti čemu da se nadamo...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Još je rano za Wendi
 
Samo pitam,nema potrebe za bilo kakvim preteranim objašnjenjima.Znam da su nekada to radili da bi je prodali kao staru odnosno po ceni pre redovnog skidanja soje.Ipak je u redovnoj žetvi cena obično išla dole.Možda je sejana tako da izbegne ove vrućine.Opet kažem mnogo je razloga za i protiv.Svako ima svoj rezon i poznaje svoje parcele.
Kod mene recimo prošle noći kao da je pala kiša kolika je rosa bila i takve noći će izvući moju soju do neke ozbiljne kiše koje će joj dati vlage da nalije mahune.Zato samo opušteno i nema potrebe za nekim gardom.
Ja ne znam ni ko je u pitanju, jedva sam sazno da je Mladenovo. A za razloge često ni sami ne znamo, a kamo li da znamo šta drugi misli. Čovek jednostavno rizikovao (kockao se) i po njomu dobro prošao. Kako drugačije protumačiti setvu krajem februara ? A siguran sam da se vidio nekom korišću, a ne nekom štetom.
 
Sve je kocka, pa i cena. Niko ne može biti siguran da će pred žetvu biti veća cena nego u žetvi. Takav nam je posao.
 
Sto se mene tice ja bi potpisao na 2.5t /ha i ako je dobijala kisu redovno,one temperature su ojadile cvetove.
 
Nazad
Vrh