Soja 2024

Postrna soja sejana 1.07. sorta Pelikan.

cd9b32b0886c3d3dd16c2c24294cf143.jpg


0ab8b1ae25e112e206028cfa9afc5f91.jpg


I Apolo sejan krajem maja

b4c276571ecc10456a03b874f5926d6e.jpg
de3dbca4992790d6ddfe8f4e95ed340e.jpg
84b8c48fc454c12625d58a994e32056d.jpg


Послато са 2209116AG помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Posle ovakvih temperatura, kojima se ne nadzire kraj prinosi soje od 4 i preko 4t će biti misaona imenica. Meni je 90% parcela odlična, formirala je mahune, dobila je ove poslednje kiše preko 120l i još malte ne ima površinske vlage medju redovima, ali vegetacija na ovom paklu od temperatura staje. Soja nikad bolje nije izgledala i nikad nije imala ovoliki potencijal za dobar prinos ali... Ako bog da da dodje do vage videćemo.
 
Samo 120l haha....sta da kazu ovi sto nisu dobili skoro nista kise u tom talasu ?.Pa i mi ovde smo dobili 30ak l samo,vetar fenira odavno...
 
богами биће чупаво колико чујем висте и са житом били лоши
 
Vec xd,donje lisce bar na mojim njivama pod sojom se susilo jos pre ovih zadnjih kisa,sad nastavlja ....
 
Mi smo bas imali srece sa padavinama. Nazalost nekim domacinstvima je voda u kucu ulazila. Zahvaljujuci toj kisi usevi za sada prezivljavaju ovaj pakao. Sutra idem u obilazak pa da cu videti trenutno stanje
 
Kod nas u proljetnoj soji poceli misevi ‘brati’ mahune i ovo malo mahuna sto ih ima i spremati u rupe za zimu….rupa na rupi, posebno gdje je predusjev kukuruziste


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Takodje i kod nas.
Planiram da ih nahranim za koji dan.
I to odprilike,jer se rupe ne vide od soje koja se sastavila!
 
Mi smo oko krajeva cupali ambroziju u soji.. soja je odlicna sejana na 70 potroseno oko 170kg semena na 1.5jutro.. donji spratovi imaju maune a gore jos cveta velika preko struka.. Uz jedan kraj duplirano 3 baterije tu se razbokorila haos.. Sad nesto mislim kad bi se posejala na 70 pa odmah izmedju na 35 dal je neko sejao jes da nema spartanja al ako se dobro oprska bilo bi ok
Vlage ima
 
Mi smo oko krajeva cupali ambroziju u soji.. soja je odlicna sejana na 70 potroseno oko 170kg semena na 1.5jutro.. donji spratovi imaju maune a gore jos cveta velika preko struka.. Uz jedan kraj duplirano 3 baterije tu se razbokorila haos.. Sad nesto mislim kad bi se posejala na 70 pa odmah izmedju na 35 dal je neko sejao jes da nema spartanja al ako se dobro oprska bilo bi ok
Vlage ima
Ti vise seme ubaci soje nego neki psenice... 😀
 
Mi smo oko krajeva cupali ambroziju u soji.. soja je odlicna sejana na 70 potroseno oko 170kg semena na 1.5jutro.. donji spratovi imaju maune a gore jos cveta velika preko struka.. Uz jedan kraj duplirano 3 baterije tu se razbokorila haos.. Sad nesto mislim kad bi se posejala na 70 pa odmah izmedju na 35 dal je neko sejao jes da nema spartanja al ako se dobro oprska bilo bi ok
Vlage ima
Pa prva soja koja je stigla kod nas ako se ne varam 1986 sam sejao sejalicom za pšenicu . Zatvorena svaka druga rupa . Već za par godina se sejala na 50 i dešavalo se ako je kišnovitija godina da se neovrši nego se istarupa i zaore . Tada su njive bile u kondiciji zaoravalo se 250 kg a u špartač koliko je moglo da curi otvoreno na 10 .Te sorte su bile dosta kasne i nije se se seme kupovalo na institutima , nego je isto kružili po 10ak godina pa i više . A i prinosi su bili od 2500 do 3000 kg što je bilo najnormalnije.
 
Nazad
Vrh