Soja 2024

Ovdje je rađen ogled psenice Sofru plug vs gruber..ovrseno, uzeta analiza i posijana postrna sve ista sorta…do unazad 5-6dana bila je sva jednaka..a danas dok sam trovao bas se lijepo vidi razlika u nacinu obrade tla kako su krenuli ovi toplotni udari..


6dde23eca99a875fdb594563816475a4.jpg


Lijeva polovica njive:
8c56ca73c86eaf079d483ab5ff843e28.jpg


Desna polovica njive:
cd0f9e6b876b34c35f687771fa75b722.jpg


*zasad od ulazaka samo 3 ulaska s Jerry gun…kise nema, herbicidni tretman preskacem pa uskoro probat ospartati zbog samonikle..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To što je veća i ima veću lisnu masu ne znači ništa... Vizuelni efekat

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Ne mora da znači ali može da bude. Preduslov je ipak ostvaren, za početak. U svakom slučaju teba ovaj ogled ispratiti do kraja.
 
Cim je psenica prskana?

Bez herbicidnog tretmana u psenici ove godine!

Ne mora da znači ali može da bude. Preduslov je ipak ostvaren, za početak. U svakom slučaju teba ovaj ogled ispratiti do kraja.

Neplanirani ogled al sad vrijedi ispratit do kraja tj do vage :)
Ostaje ova parcela lijevo plug desno samo gruber iducih 5g sto se tice jesensko/zimske obrade.
Stepenasta analiza odradena, pa cemo ponoviti opet za 5g (ako se nastavim bavit s polj.) na toj parceli


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pokupljeno i sklonjeno, ludim od smeca po toj njivi, put kraj nje vodi ka Dunavu, da ne pricam sta sam sve nalazio,ima kontejner na samom pocetku puta tj na izlazu iz sela, al ocigledno da su ljudi da ne kažem sta, ambalaza pivske sam nakupio i haj,uvek ponesem bar kesu djubreta sa te njive
 
Sem maice i kačketa, kako si zadovoljan sa trenutnim stanjem, u odnosu na ostale sorte u okruženju?
 
Imenjace sta da ti kazem a da ne pogresim u oceni. Imam posejanu Dilettu na 4 parcele u krugu 1km, na tri parcele soja je u odlicnoj kondiciji i covek kaze ako dobiju jos jednu kisu do kraja jula da moze biti oko 4 t/ha. Ova jedna je dobila manje kise i malo leda u toj kisi, vidno je manja, a samo 500m od ovih drugih . Tako da se vracamo na to da je kisa najbolja agrotehnika. Sorta Diletta mi se svidela sto je ranija sorta i mislim da ima jako dobar kapacitet za prinos.
 
Poslednja izmena:
Imenjace sta da ti kazem a da ne pogresim u oceni. Imam posejanu Dilettu na 4 parcele u krugu 1km, na tri parcele soja je u odlicnoj kondiciji i covek kaze ako dobiju jos jednu kisu do kraja jula da moze biti oko 4 t/ha. Ova jedna je dobila manje kise i malo leda u toj kisi, vidno je manja, a samo 500m od ovih drugih . Tako da se vracamo na to da je kisa najbolja agrotehnika. Sorta Diletta mi se svidela sto je ranija sorta i mislim da ima jako dobar kapacitet za prinos.
Slozio bih se i ja jer imam na 2 jutra diletu. Oko 3 dana je vegacijski ranija po meni od npr ns apola a veci broj mahuna ima od njega. Ne nesto previse ali vidi se razlika. Javim kad skinemo.
 
Ja se javljam da kupim par džakova ove soje nakon skidanja,treba mi za pravljenje sojinog griza
 
Nazad
Vrh