Soja 2022

...јесте да роди више од других сорти, бар је тако код мене на огледној њиви било, дао је далеко највише рода, ало брате, зелена му стабљика...мука за комбајн....
 
Краљица ошамућена од хемије ...Први третман Сенкор-котиледони 1л Бентазон-Прва тролиска 0,7лИмазамокс+0,2Рампа-Други тролисак 2л Бентазон-трећи тролисак 0,2рампа+1,5л Бентазона све по јутру затим Фокус за Сирак, и не вреди ошпартана је мораће да ради мотика.Није проблем по целој њиви него огумци и што је нај горе није у монокултури поштује се плодоред.
IMG-20220606-112056902.jpg
 
od ovog bi trebalo i kosti da strunu ta ambrozija ima sva da preživi i da nastavi da davi
 
Pozdrav svima, da li neko zna zasto se kod soje uvijaju listovi na gore i blede po obodu? I sama biljka slabo napreduje. Hvala unapred 🙂
 
Moram da odradim korekciju sirka u narednim danima, da li smem predvece da Kletoxom posto se pojavio po neki cvet ? Prosle godine radio isto tako Focusom i soji nista nije falilo i sirak je odneo, ali ovaj gde se snabdevam nije narucio mnogo i to sto je imao otislo. Prvi tretman je inace radjen Floydom ali oporavilo se nekih 10% i ima novih ponika.
 
kisa,kisa korovi ozivljavaju i izlaze novi a sirak je bas navalio ove godine

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima, da li neko zna zasto se kod soje uvijaju listovi na gore i blede po obodu? I sama biljka slabo napreduje. Hvala unapred 🙂
Ako je neko pored prskao kukuruze dikambom najverovatnije je zbog toga. Mnogo opasan otrov koji čak i kad se ne zanese direktno na soju može kasnije da dospe do nje isparavanjem sa tretirane parcele i onda vetar prenese ta isparenja na parcelu sa sojom. Ili si ti možda pre prskanja soje prskao kukuruze i potom slabo oprao prskalicu...
 
Ako je neko pored prskao kukuruze dikambom najverovatnije je zbog toga. Mnogo opasan otrov koji čak i kad se ne zanese direktno na soju može kasnije da dospe do nje isparavanjem sa tretirane parcele i onda vetar prenese ta isparenja na parcelu sa sojom. Ili si ti možda pre prskanja soje prskao kukuruze i potom slabo oprao
Ma nije do toga, prskao sam soju na njivi pored, nema nigde kukuruza u okolini. Dao sam joj neku prehranu, mislis li da ce moci da se izvuce? Ili da probam neki stimulator. Na parceli pored je duplo veca a sve sam isto radio 🙂
 
A da li možda ima veze sa hemijom od prošle godine, tj. ostacima hemije u zemlji?
 
A da li možda ima veze sa hemijom od prošle godine, tj. ostacima hemije u zemlji?
Pa ne znam, tu mi je bila soja i prosle god kao i na njivi pored. Sve je isto samo ova pored bolja od ove i sve nirmalno a ovoj uvijeni listovi. Videcu sta ce joj biti posle ove prehrane da li ce malo da se oporavi.
 
Mirisala je dikambu ne pitaj kako Ima domet zdravo picat obod lista bude uokviren zuckasto a list smezuran I skvrcen.To je postalo skoro normalna pojava svake godine
 
Nazad
Vrh