Soja 2022

Pozdrav svima, sejem Galeb soju godinama I ok je za nas teren al je malo kasnija. Pa bi hteo da ubacim neku malo raniju zbog vrsidbe da mi nebudu sve soje zrele u isto vreme.Mislio sam da probam Pelikan, Tribor. Pa me zanima ako ih je neko sejao od vas da mi kaze nesto vise o njima, jel zadovoljn njima il ne. il neku drugu da mi preporucite.
 
Ja sam uzeo Kraljicu danas,170 din u Hemoslaviji ,pored nje sejacu jos i Hogar,Sava i Maksimus.Ove zadnje dve su moje seme sto sam ostavio.Seme soje je bas poskupelo spram ostalih semena...
 
Znači u finalu Apolo Kraljica i Hogar. Da imam više zenlje možda bih posejao sve tri, ovako moram se odlučiti za jednu.
 
Da li je neko sejao Avril sortu??

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Prosle godine smo sijali wendy po prvi put. Zitna sijacica svaki drugi red nekih 140 kg sjemena na hektar. Prvo stari pretjerao sa herbicidom umesto 120 gr stavio 160 gr i ubio je skroz. Planirao sam tanjiranje jer su samo kotiledoni ostali zivi. Nekako je krenula sa rastom. Nakon toga napala je grinja pola njive zahvatilo. Komsija prsko sanac totalom spalio dva metra uvratina. Sve u svemu haos. Da mi barem njiva nije pored puta da komsije ne tjeraju segu sa mojom sojom:LOL:. Soja nije bila visa od 30-40 cm mahune do zemlje. Mislio sam ako bude 500kg\ha bice dobro medjutim bilo je gotov 1.4t\ha. Nismo mogli da vjerujemo da je toliko ima. Ako uzmemo u ozbriz da je godina bila jako losa i na to sve ovo sto je snaslo moju soju ja sam prezadovoljan sa wendy.
 
A kakav prinos bude sa takvim đubrenjem?
Zavisno od rasporeda i kolicine padavina ni od cega drugog, podrazumeva se, priprema zemljista, setva, odabir semena, prskanje itd.
Nikad nije zavisilo od djubrenja na parcelama koje su u monokulturi sa sojom
Prinos je prosiren pojam i relativna stvar a direktan uzrok za manji ili veci prinos su padavine!
Najmanji prinos od kad radim je 500 kg/kj (2017, 2020, 2021) a najveci 2690 kg/kj ( 2014).
 
Ovih dana smo spremili seme za setvu:

fWhCtlJ.jpg
 
Cici, iz daleka deluje jako lepo i čisto, koja je sorta? Kako si prošao jesenas sa sojom, jel ćeš probati klijavost ili odmah u vreće?
 
Nazad
Vrh