Soja 2022

Ima li ko viška 500kg Apola(selektovanog) za prodaju, iz relativno bliže udaljenosti?
Pećinci, Srem
 
Tako je odprilike uvek i bilo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Lepo se pokazao u prosloj godini 2.200 po kj dok je prosek ovde bio 1800 kj. Uzeo sam ja to seme u jesen pa ga selektirao ali ne treba mi puno jer imam Magy pa visak prodajem.
 
Pozdrav svima, sta mislite o sorti Sava? Imao je jedan prijatelj prosle godine 3.5 t/ha prosle godine, nisu pucale mahune u odnosu na Valjevku koju sam sejao prosle godine. Mislio sam da probam nju, okolina Valjeva 🙂
 
Ove godine sam uzeo za probu pored Save i Maksimusa, Hogar i Kraljica ,ako se ne pokazu boljim,vracam se na Savu vecinom i nesto Maksimus.
Inace moja prva sorta soje koju sam sejao 2019-te je Sava ,tad je bilo mislim oko 4.4t/ha,od tad je svake godine sejem.Nisam ni ja primetio da otvara mahune,ili nesto jako slabo i to ne celom povrsinom.E sad da ne ide u visinu,nzm bas,1.5m je kao dobar dan skoro za nju ,samo meni bar licno ne smeta mnogo ako polegne,prvo znam da ima prinosa,drugo svejedno je nisko kosim,jes malo zeznutije ako polegne,ali nema neke znacajne razlike.
 
Prodane, nemoj biti prodana duša. Živiš u okolini Valjeva a nećeš da seješ Valjevku. Navući ćeš neki greh na sebe, razmisli dobro. Moraš bar malo posejati i nje.
Ako bi se pojavilo neko seme Zmaj, ja bih ga odmah uvrstio u svoj sortiment, bez razmišljanja.
 
Nazad
Vrh