Soja 2022

Imao sam situacije presejavanja i kasnog ulaska u posed pa ta soja iz maja (28.5 mislim da je najkasnije sto sam sejao) rodila kao i ova sejana polovinom aprila.
 
Kakva je ova Es Pallador vidim reklamiraju je.Navodno krupna soja .Da li je tko sije da uporedi sa ovim domacim?
 
Sejao ja pre neku godinu, pola njive Palador a pola Apolo. Sve isto rađeno, jedna njiva. Dobra bila godina i rodile isto +- 100 kila. List malo čudan špicast, neki mislili da sam posejao papriku.
 
Malo me jedan agronom "uzdrmao" sa nekim svojim stavom, pa da podelim razmišljanje sa vama. Na njivu predviđenu za soju, jesenas pod brazdu razbacao oko 200 kg/ha 8:15:15. Mislio da pred setvu u aprilu razbacam još 200 kg/ha KAN a ovaj mi sugeriše da, kako je cena približna, uzmem 3x16 jer joj kao i ne treba puno azota a P i K će se brzo rastopiti ... Kakvo je vaše razmišljanje po ovom pitanju.
 
Neko ne baca nista a ja vec par godina bacam 6:12:24 150kj/kj

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Jel radi jos neka firma distribuciju Wendy ili samo RWA ? Uzeo bih za probu jedno 200kg ali iskreno do sad nisam vidjao da su zastupljeni RWA hibridi u okolini
 
Ne treba mnogo azota, zna da ode u slamu, ako morate kupovati djubrivo uz malo srece i to u brazdi je dovoljno… ako je zemlja u kondiciji.
 
Mislio malo da razbacam pred setvu, sad da li 3x16 ili KAN a cena je približna, ovde ima više azota ,a ovamo manje azota ali ima P i K.
 
Bolje 3x16
Dosta joj je to azota za početni porast.
Nego,pošto soja u firmi? :osmeh:
Može odgovor u odgovarajućoj temi.
 
Aco ja sam prošle godine hteo posejati kukuruz i odustao pa posejao soju a na parcelu bačeno u proleće 300 kg/ha NPK 3x16 i 350 kg/ha AN.Bila dobra soja.
 
Ljusha, krenula malo gore, oko75.
Ti si u Ravnju sejao soju pored Save, a to se ne može upoređivati sa polubrdnim zamljama. To je idealna kombinacija za soju. Imao si jesenas fantastičan prinos.
 
Ne mislim to nego sam hteo reći da je bačeno 350kg/ha AN i nije produžila vegetaciju.Inače obično na soju bacim samo u proleće 200kg/ha,3x16.
 
Malo me jedan agronom "uzdrmao" sa nekim svojim stavom, pa da podelim razmišljanje sa vama. Na njivu predviđenu za soju, jesenas pod brazdu razbacao oko 200 kg/ha 8:15:15. Mislio da pred setvu u aprilu razbacam još 200 kg/ha KAN a ovaj mi sugeriše da, kako je cena približna, uzmem 3x16 jer joj kao i ne treba puno azota a P i K će se brzo rastopiti ... Kakvo je vaše razmišljanje po ovom pitanju.
Nemoj nista u prolece, samo bacas pare

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Palador sejao pretprošle godine, u parceli imali pored nje Apolo i Rubin. Apolo prvi uradjen 2 t po kj, Rubin i Palador radjeno posle 2 nedelje, isto dalo stim da je Palador mogao jos stojati, bio zelenih stabala, kasna grupa zrenja, i hoce da polegne
 
Код мене паладор пре две године, иста две сорте, Белуга и Паладор...Белуга једва пребацила 22 метера по кј, овај лудак бацио преко 27 метери...Јесте била је добра година, али ово је наш лични рекорд, преко пута, Аполо исто тако нешто мало преко 22 метера...једино што је проблем код Паладора, зелена стабљика, комбајн оће да рикне, ако га потераш брже...
 
Palador sejao pretprošle godine, u parceli imali pored nje Apolo i Rubin. Apolo prvi uradjen 2 t po kj, Rubin i Palador radjeno posle 2 nedelje, isto dalo stim da je Palador mogao jos stojati, bio zelenih stabala, kasna grupa zrenja, i hoce da polegne
Boga mi, mi ovde nismo se sreli sa sojom koja polegne jos od 2016 god.
Kamo srece da svake godine polegne!
Ako me shvatis sta sam hteo reci!
 
Nazad
Vrh