Soja 2022

Flupisor je sranje.Treba ti 2l po ha da bi delovao na veliku travu. Ja sam prskao jednu njivu naknadno rizomski sirak i doza od 1,5l je resila manji, a onaj veci sirak nista. Sto bi rekao Pikac ni da ga takne. Cvetava uveliko.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Moram se sloziti sa tobom.
Ja sam video da je identicna aktivna materija kao kod Fuzilejda, koji je mnoogo skuplji. Ista je i koncentracija ova dva preparata pa rekoh ajd da ne placam samo ime.
Ali nisam zadovoljan. Isao sam sa punom dozom od 2 litre po hektaru. Negde je zaustavljen i tako stoji a negde se zeleni korov.

https://postimg.cc/sBzbrHr0]

20220714-124128.jpg
[/URL]

20220714-124210.jpg
[/URL][/url]
 
Mušovac,
Još kad padne i kombajn, biće to i manje ulaganje. 😀
Hoces reci bice vece ulaganje. :ROFLMAO: Za sada nemam ni volju ni zelju da ga kupim,ovom drugaru smo 3 puta u zetvi sad popravljali ja sam dobio ospe a kako je njemu ne znam.
Kad udjes tamo u cestitke za ponove i vidis da sam okacio sliku i kupio ga znaj da sam poludeo totalno :D

293274133_2245043915652806_1110184324181226526_n.jpg
 
Dobro sad, prskalica ili ja, dodje mu na "slicno" :D

U pitanju je nepravilna njiva i ovde na slici se vidi da je u pitanju trougao od korova, nekih 20ak metara.
Pisao sam i ja o tome ove godine. Kod nas je bio u pitanju original fusilade... A sirak je vec u semenu... (A pre toga je prskana parcela s kletodimom, s efektom 0!).
 
Sa 1000 kg/ha nas nema nigde sa sojom i isplativošću. Koja ti je cena zakupa zemlje za 1ha? Verovatno nam to pravi ogromnu razliku. Kod nas se cena zakupa za 1ha kreće od 400 - 550 eur/ha. Inace soja mi sledece godine ide samo na 5,5 kj iz razloga sto zbog hemije necu moci sejati nista drugo. Inače ne bi bila ni ni na toj površini.
Takođe razmišljam u istom smeru, samo nisam pametan sta povecavati u setvenoj strukturi, soja je postala izuzetno skupa za obradu i kroz celu prozvodnju nisi siguran do same zetve uglavnom negativno iznenadi
 
Mušovac kada rešiš da kupiš kombajn, onda uzmeš valjani kombajn a ne otpadno gvoždje.
Dobar kombajn je veoma skup,nemam ja povrsinu da to otplatim u nekom doglednom vremenu a da uzmem neki jeftiniji,da popravljam i radim usluge nemam vremena.I ovo sto radim radim sam (jednom decku placam po potrebi dnevnice) 300 ovaca + 50ak hektara zemlje u milion parcela = ne znam de udaram od posla :)
 
Čika Aco to su prazne priče za malu decu. Dokle god ne može da se nađe zemlje u zakup ispod 500e znači da je svima idealno i svi bi da rade još više bez obzira na ovakve situacije.
Ako si pazljivo procitao sta je @ACA RAIC napisao onda ne bi trebalo da kazes da su to price za malu decu vec realnost!
Nije spominjao arendu i nije u pitanju arenda vec susa koja bez obzira na arendu krajnji rezultat ce biti debeli minus na soji!
Ovo pricam iz naseg regiona i tvrdim da kako najavljuju suv i Avgust soja nece prebaciti 300 kg po kj i bice prva godina od kad se radi soja na ovim prostorima bez ikakvog roda!
Nece biti teoretske sanse da popuni vise mahuna od 300 kg/kj a i to je mnogo u slucaju da vise nema kise do druge polovine Avgusta!
I ja razmisljam u pravcu da batalim soju i kukuruz jer ove dve kulture prosle i ove godine su pukle kod nas.
Prosecni prinos soje od 1150 kg/kj od prosle godine je doneo finu zaradu na ceni od 80 din a kukuruz proseka 2500 kg/kj na ceni od 30 din je bio mrka kapa!
 
Voda ,nije poslednja agrotehnicka mera spsrtac i pozdrav soji do kombsjna

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa sta joj spartac moze pomoci dobices 100kg soje vise ako ospartas jos jednom,nema od toga nista
 
Poslednja izmena:
Peet je dobro razumeo. Nisam rekao da ljudi odustaju od poljoprivrede i setve nego da polako odustaju od soje i prelaze ne druge kulture jer definitivno soja sve teže podnosi ove klimatske promene. Nije lako ni sa drugim kulturama ali mislim da je soja najugroženija.
 
Nazad
Vrh