Soja 2022

Rubin, prskan pre 5 dana, 0.2 Clomatte i 2l Savazona, plus lepak https://ibb.co/fMSL41c
 
Ako nekom treba ostalo mi 20 lit(2x10l) bentazona, tačnije savazon... Dao bih uz neki popust...
 
https://postimg.cc/LJpF627h]
IMG-20220514-211437.jpg
[/URL][/url]
Nocas prskao drugi i nadam se poslednji put sirokolisne korove u soji
 
Сенкор после сетве,Котиледони 1Бентазон,прва тролиска 0,2Рампа+0,7Имазамокс по Кј..Још борба траје....Не могу слику да убацим🙁ево је
Da je palo kise Senkor bi nju pocistio bolje od ovih specija ovako ce biti gnjavaze
 
Kod mene je Sencor+ sa totalom rasturio korove.Ne verujem da ću raditi korekciju, bilo je gadno jer sam bio nestrpljiv u prvih desetak dana od tretmana dok korovi nisu dezintegrisani.Naravno sirak se mora prskati, ima lepih antena po njivi.
 
I kod mene Sencor+ posle setve, a pre izlazka na površinu total i korova nema ni od korova. :nono:
 
Na toj njivi je išao metribuzin 0,35 l/ha posle setve. Pa za par dana flekovanje totalom. U prvoj trolisci corum 0,9 l/ha + kalif 0,15 l/ha + dash. Sad je išao kletox extra za sirak 1 l/ha. I još sutra ide nadam se zadnji tretman sa corum 0,9 l/ha + basagran 1,75 l/ha + dash. Posle samo špartanje. Možda bude išao još jedan tretman protiv sirka jer je njiva baš zaražena sa njim...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pozdrav, sta mislite o dodatku fitofert kristal 20:20:20 pri herbicidnom tretmanu? Dao mi ovaj u apoteci ali nisam procitao da se koristi za soju. 🙂
 
Zadnju turu setve smo zavrsili 11. maja. U jednom delu atara ce biti malo slabije nicanje zbog nedostatka vlage a u drugom delu zbog pokorice. Pre nedelju dana je jedan deo atara uhvatio oblak i pala je nenormalna kolicina kise. Lezala je voda po njivama. Soja je stigla do pokorice koja je debela 3 cm i pocela da se deblja i beli stabljika a to je znak da ne moze dalje. Niklo je mozda 10-20%. Pokusavamo na ovaj nacin da spasimo sta se moze spasiti.



Nesto polomi ali verujem da ce vise koristi da napravi nego stete. Ako nikne samo 50% od posejanog bicu zadovoljan. Razgranace se i moze tu biti jos solidnog prinosa ako bude padavina.
 
Nazad
Vrh