Soja 2022

Javi kakva je situacija. Mislim da su cenovno slični.
 
Za prvi put nije lose nikla Apolo
8373c963fb135d1ac274e8558b5b0e51.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja sam prskao sa Ritmiks plus(zamena za korum) tek izniklu ambroziju bez stalnih reckavih listova u dozi 1l/ha 4 i 5 maja. Trebao bi danas otići i videti stanje.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Nista nece uraditi sa ambrozijom prosle godine sam radio sa njim I morao sam drugi put dodavati klomazon
 
Ево шта сам ја радио на једној њиви где има Амброзије дубинско Сенкор,котиледони 1л Бентазона(Амброзија опрљена)После 10 дана 0,2 Рампе+0,5Имазамокс први тролисак...Ако преживи ићи ће још 1,5-2л Бентазона по јутру.
 
Stajala voda? :O
Kod nas ove godine nema vodoleza gde inace nismo mogli uci do maja meseca u iole "normalnim" godinama... sad smo tu sejali u "prah" u martu...
 
Eh vodolezje ,was ist das ?.
Inace ja bih toj soji nekako pomogao,mislim da rotori spremaca bi uradili dobar posao bez ostecenja biljke,probas par metara pa vidis kako je,sve je bolje nego presevati.
 
Najverovatnije sledi danas sutra presejavanje nekih delova parcela u nizem terenu gde je stajala voda.
A verovatno jedna cela parcela od 3.5 kj ali tu cekam jos 2-3 dana da vidim kako ce se izboriti sa pokoricom.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Sacekaj da vidis I ako bude tesko izlazila
krila I ram od drljace neke probaj poterati ,probaj sve pa onda donesi odluku
 
Poslednja izmena:
Kako stvari stoje mozda i ne teba nista dirati. Sutra cu u obilazak. U dvoristu je pre pola sata prestao jedan pravi pljusak od 9 lit. Po radaru oblak je naisao iz onog pravca gde je ova parcela.
Tu je padalo pre par dana mozda i 50 lit za jako kratko vreme a imam u blizem krugu 3 parcele sa ukupno 15.5 kj. Na parceli od 10 i jednoj od 2 kj sasvim manje je padala, manje od 5 lit. dok na ovoj od 3,5 kj lezala voda.
Inace ne bi nista pomoglo od orudja jer je sva soja bila tu ispod kore pa bi je polomilo sve sto bi se koristilo.
Setva je bila 6 Maja.
 
Izlazi treća troliska, drugi split ove godine preskačemo, kiše nema ni u najavi, i šta da čekam kači i teraj. Ide baš lepo.
 
Nazad
Vrh