Soja 2022

Pa valjda ako ima lepka da nesmeta kisa,meni bilo jednom da jos nisam ni kuci dosao sa njive a pocela kisa pa je uspelo prskanje

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Proverite brojnost grinja na mladim listovima soje, na par lokacija su se pojavile po 5,6 jedinki po listu, ako nastavi ovo susno vreme mnozice se brzo.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Dejstvo max 51 plus mont,levo komsijina parcela bez tretmana
7d0165561018e4f3e1bd34eb3c0e8aa8.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jučer sam posijao soju,htio sam na 70,ali nisam imao zupčanik 16 zuba za sijačicu,pa je najveći razmak sa 72 rupe bio 5.1cm.
To bi bilo oko 280 tisuća zrna,pa sam prepolovio red na pola i sijao na 35.
Cca 560 tisuća zrna na ha.
Sorta sg Eider,danas pošpricano sa 0.6l sencor,1.2l dual gold i 0.2l clemantis po ha.
Sad ćemo vidjeti nicanje.
Slikao nisam,ali poslikat ću kada nikne.
 
Ja sam prošle godine sejao na te duple redove, ali se gaze redovi posle u prskanju. Pa sam odustao od takve setve.
 
Svjestan sam gaženja redova,imam 15m zahvat grana na šprici,pa nema toliko prolaza...ili sam sebe uvjeravam da to bude dobro;)
 
Prskao sam soju sa 0.2l rampe I 1l savazona planiram za 15 Dana da ponovim to isto I da ubacim malo pulsara 0.1 do 0.2. interesuje me jel neko to radio vec I hoce li taj pulsar pojacati dejstvo hemije
 
Juce sam zavrsio sa setvom soje.
Sve je pod Wendy-jem, 50 x 4.4 cm.
Nikad u zadnjih 15-20 godina nisam zavrsio tako rano sa sojom.
Sve osim jucerasnjih posejanih su prskane zemljisno Senkorom.
Sutra krecemo sa prvim splitom prvo posejanih parcela od 19 Aprila.
 
Juce sam zavrsio sa setvom soje.
Sve je pod Wendy-jem, 50 x 4.4 cm.
Nikad u zadnjih 15-20 godina nisam zavrsio tako rano sa sojom.
Sve osim jucerasnjih posejanih su prskane zemljisno Senkorom.
Sutra krecemo sa prvim splitom prvo posejanih parcela od 19 Aprila.
Колико ти је са том комбинацијом ишло семена по кј не би требало да је више од 35-36кг/кј
 
Prskao sam soju sa 0.2l rampe I 1l savazona planiram za 15 Dana da ponovim to isto I da ubacim malo pulsara 0.1 do 0.2. interesuje me jel neko to radio vec I hoce li taj pulsar pojacati dejstvo hemije
Са том дозом планирам да завршим прскање соје мало је пуно то да се све понови ако не мора
 
Ljudi kad pišete sa čim prskate i koliko napišite i po kolikoj površini se koristi da li jutro ili hektar.
 
Ja sam prskao sa Ritmiks plus(zamena za korum) tek izniklu ambroziju bez stalnih reckavih listova u dozi 1l/ha 4 i 5 maja. Trebao bi danas otići i videti stanje.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh