Soja 2022

Nisi probao valjkom? Jedan prijatelj uradio tu pored puta kukuruz valjkom ja nisam verovao da če bilo šta da uradi ,da ne kažem da mu je sklop 100% al 95 sigurno,bio je pod korom bar 50&.Da ga nisam sreo ne bi verovao.
 
"Pokoričar"... sad prvi put čujem za ovaj naziv...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Zadnju turu setve smo zavrsili 11. maja. U jednom delu atara ce biti malo slabije nicanje zbog nedostatka vlage a u drugom delu zbog pokorice. Pre nedelju dana je jedan deo atara uhvatio oblak i pala je nenormalna kolicina kise. Lezala je voda po njivama. Soja je stigla do pokorice koja je debela 3 cm i pocela da se deblja i beli stabljika a to je znak da ne moze dalje. Niklo je mozda 10-20%. Pokusavamo na ovaj nacin da spasimo sta se moze spasiti.
Nesto polomi ali verujem da ce vise koristi da napravi nego stete. Ako nikne samo 50% od posejanog bicu zadovoljan. Razgranace se i moze tu biti jos solidnog prinosa ako bude padavina.
Ovakvu makinu ima Mindjušar?
Izvini posle tek videh odgovor na moje pitanje.....
 
Jedno pitanje.

Imam u jednoj njivi problematican deo koji sa puta nisam ni video.. Prskao sam prekljuce sa corumom u prvoj trolisci (prvi split) sa 1 litar po hektaru medjutim kada sam naisao na taj problematican deo, video sam da je sirokolisni korov cak i veci od moje soje. Imam neki utisak kao da ga ovaj corum nece ni pipnuti...

Da li da sto pre udjem sa jakom dozom coruma (taj drugi split) sto pre, ili da pustim par dana da korov koliko toliko odreaguje na ovaj prvi tretman?
 
Morala je da se radi korekcija.Krenuo čičak, sitna ambrozija i štir.Na 3 k.j 4l/Bentazona, 1l/Imazamoksa, 16 gr Harmony i okvašivač.
 
Koji je korov u pitanju?
Nisam taj naproblematicniji deo uslikao, ali cu uslikati lepo pa da napravimo neki koktel, ali sam uslikao drugi deo njive koji sam smatrao da je najproblematicniji (dok nisam video posle taj drugi)
Radjeno je posle setve sa 0,45 Sencor i S metalhlor

https://postimages.org/]

20220516-124618.jpg
[/URL][/url]
 
Kukuruz pa udri fluroksipir...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Obzirom da je imam i pod kukuruzom, da li je potrebno, i da li je moguće dodati fluroksipir u hirošimu ?
Hvala na odgovorima
 
Nazad
Vrh