Soja 2022

Neznam što forsirate soju tu je trebala pšenica biti.Ovako samo borba sa samoniklim suncokretom i ostalim korovima a troškovi veći za hemiju.
 
Posejao za probu avril, palador i mediator, kakva su vam iskustva , kakve su u sazrevanju da li se otvaraju maune
 
Stigao sad iz obilaska. Soja sejana 15 i 17 aprila izbija,a ambrozija krenula u fulu. Cim stane vetar dejstvujem sa Korumom 1l po ha i dvoumim se da dodam pola litre bentazona.Ambrozija je negde tek dobila dva stalna lista, uglavnom ima ona prva dva zaobljena listića.
Šta mislite da li da radim samo korum ili da dodam jos pola litre bentazona. Da li ce 1l Koruma biti dovoljna za tek izniklu ambroziju?

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da li se moze sijati soja na zemljiste prskano metazaklorom i clomazonom ?Morati cu repicu preorati pa bi soju sijao.
 
Stigao sad iz obilaska. Soja sejana 15 i 17 aprila izbija,a ambrozija krenula u fulu. Cim stane vetar dejstvujem sa Korumom 1l po ha i dvoumim se da dodam pola litre bentazona.Ambrozija je negde tek dobila dva stalna lista, uglavnom ima ona prva dva zaobljena listića.
Šta mislite da li da radim samo korum ili da dodam jos pola litre bentazona. Da li ce 1l Koruma biti dovoljna za tek izniklu ambroziju?

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Nece biti dovoljno obavezno i komotno 0.6 -1 lit /kj bentazona bez okvasivaca ,I prati stanje I drugi put mislim da ces ga morati dodavati
 
Jeste na 70. Razmak je svuda 3cm. Jedino na 7 slici, tu radim ogled, levo je na 3 a desno na 4,3 cm. Vidi se i okom da je redje na desnoj...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Posejao sam ove godine 20-ak KJ some. Apolo I vendi. Nisam cekao da SOJA nikne nego sam totalom odradio sav korov Koji je nikao a bilo ga je dosta. Dana's gledam I za dVa Dana ce SOJA izaci. Posle planiram odraditi mozda prvu dozu 'splita' a drugu Ako bas Bude potrebno. Fusillade svakako kad dodje sirak...
 
Stigao sad iz obilaska. Soja sejana 15 i 17 aprila izbija,a ambrozija krenula u fulu. Cim stane vetar dejstvujem sa Korumom 1l po ha i dvoumim se da dodam pola litre bentazona.Ambrozija je negde tek dobila dva stalna lista, uglavnom ima ona prva dva zaobljena listića.
Šta mislite da li da radim samo korum ili da dodam jos pola litre bentazona. Da li ce 1l Koruma biti dovoljna za tek izniklu ambroziju?

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
ima li tvoja soja trolisku
meni je isti slučaj puno korova iako sam očekivao čisitju njivu, ali soja je još mala bez troliski pa zbog toga čekam da je ne oštetim, to mi je najbitnije. soja na soju
 
Nazad
Vrh