Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto bas konj , moze i kobila ?
I ja sam nasao ,tj stari moj potkovu u kukuruzu ,nasa zemlja . Jos bolja od te , ima dobre grifove :)
Ko zna sta su grifovi ?
 
He, he, nema više teškaša, samo sportski konji - kasači, galopera nema kod nas. Mi imamo jedan od najboljih hipodroma u zemlji i dobar konjički klub. Ima dosta ljudi koji drže kasače i treniraju ih. Obično treniraju na hipodromu, ali često ih teraju i po lenijama. Pretpostavljam da je neki vozač hteo da skrati put pa je prešao preko njive, potkovica spala (ko zna kad) i eto ovog proleća izašla na površinu.

Njiva je moja i blizu je sela, pa je ova teorija vrlo moguća.
 
Da li je dovoljno 7 dana da prodje od tretmana sirka da moze da se šparta?
 
Cudim se da je i ovakva kako nema kise...
c743effd73e24226f91e19c7a6596e41.jpg
100ad550db94c5a18f2156b083b9f79a.jpg
 
Da li je dovoljno 7 dana da prodje od tretmana sirka da moze da se šparta?
Mislim da nije. Iščupaj sirak pa vidi u kom stanju je rizom, ako je crko onda može paranje. Ranije je važilo da treba ostaviti herbicidu 3 sedmice da ubije rizom, po mom mišljenju bar dve nedelje.
 
Zaboravljena parcela. Nije oprskana ni posle setve a pre nicanja: (bruka za domaćina)
8c3413cc9dc40cda37ccd74cb7fe765f.jpg

Slikana je 9.6.
Oprskana je tada sa Fluazifop-P-butil.
I za dva dana bentazonom.
Evo kako sada izgleda:
c6e79c598e5dba95fc1d0d79342127e6.jpg

fd031e433b8d0b97d6871049cbe78ada.jpg

E sad, ovo što je prošarana...da li je od komšije pored (kuruz) ili može biti nešto drugo?
 
Treba tako . Podsjeti me na jedan zajeb sto sam uradio ove godine . Zanimlljivo . Imam jednu njivu ,sijano malo kasnije . Prskano na crno i pokislo , uspjelo dobro . Kad sm dosao da prskam korekciju bentazon i rampa , krenem i iz traktora skontam da u vecem dijelu nema ni travke . Reko sebi sta ja radim . Izadjem iz traktora ,i nema nista . Odlucim da predjem njivu ali ruka na ventilu ,palim i gasim kad vidim da nema nista .
Kad sam dosao nakon 15ak dana , tamo gdje sam gasio ambrozije sporadicno ali prerasla ?!
Bez veze napravi problem .
Dali je bila tik pred nicanje , ili ima neke rezidualnosti herbicida neznam , ali bukvalno je tako . Grupe ambrozije u sirini prskalice ,i tu je soja malo visa jer nije sokirana.
 
Nisam do ove godine koristio klomazon u soji ali planiram da ga ubacim u upotrebu. Pošto mi uglavnom sejemo pšenicu na soju, da li može i koja je gornja granica klomazona i bentazona a da ne bude problema sa pšenicom posle?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh