Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko od vas planira da seje soju za vikend. Imam i lične obaveze da poranim, ali ipak ne bih da upropastim 40ha preranom setvom. Jutros je bio mraz, ali je vremenska prognoza povoljna. Sejao bi na dubinu pliću 4cm ima vlage ali da brže nikne. Pitanje je ako u nedelju bude 3 do 13, pa 5 dana ok, pa onda opet od 4 do 14 da li su to opasno niske temperature da istruli seme. Sejem Zapadna Bačka. Gledam Sombor, ovih dana je u setvenom jako niske temperature al idanas kada je ugrejlao skočilo je već preko 10C. E sada 10C je minimalno što se preporučuje ukoliko 10-15 dana u setvenom bude nisko, a za 7 dana najavljuju opet 4-5 dana vezano kisa postoji li opasnost da ne nikne uopšte već da istruli seme
Hvala
 
Da li neko od vas planira da seje soju za vikend. Imam i lične obaveze da poranim, ali ipak ne bih da upropastim 40ha preranom setvom. Jutros je bio mraz, ali je vremenska prognoza povoljna. Sejao bi na dubinu pliću 4cm ima vlage ali da brže nikne. Pitanje je ako u nedelju bude 3 do 13, pa 5 dana ok, pa onda opet od 4 do 14 da li su to opasno niske temperature da istruli seme. Sejem Zapadna Bačka. Gledam Sombor, ovih dana je u setvenom jako niske temperature al idanas kada je ugrejlao skočilo je već preko 10C. E sada 10C je minimalno što se preporučuje ukoliko 10-15 dana u setvenom bude nisko, a za 7 dana najavljuju opet 4-5 dana vezano kisa postoji li opasnost da ne nikne uopšte već da istruli seme
Hvala
Ja sam se dvoumio oko sjetve pocetkom 4. Radi najavljene kise i da opalim zemljisnim ali sam odustao prije 8.4. Necu sijati ako kakav Mraz od minus 3 minus 4 naidje nakon nicanja sto je bilo 1 godine mogla bi soja otici pa-pa
 
Krec i stajnjak . Bez toga najbolje bi ti bilo gmo soju , ali je zabranjena , jer mozes fino da oprzis soju sa nekim herbicidima , a bez njih jos gore.
 
Da li neko od vas planira da seje soju za vikend. Imam i lične obaveze da poranim, ali ipak ne bih da upropastim 40ha preranom setvom. Jutros je bio mraz, ali je vremenska prognoza povoljna. Sejao bi na dubinu pliću 4cm ima vlage ali da brže nikne. Pitanje je ako u nedelju bude 3 do 13, pa 5 dana ok, pa onda opet od 4 do 14 da li su to opasno niske temperature da istruli seme. Sejem Zapadna Bačka. Gledam Sombor, ovih dana je u setvenom jako niske temperature al idanas kada je ugrejlao skočilo je već preko 10C. E sada 10C je minimalno što se preporučuje ukoliko 10-15 dana u setvenom bude nisko, a za 7 dana najavljuju opet 4-5 dana vezano kisa postoji li opasnost da ne nikne uopšte već da istruli seme
Hvala
Samo udri , ima dabude top . Jedini savjet umjesto plice pici dublje nego obicno . Ako nista probaj pa javi kako je ispalo .
 
Rano je jos, za dve nedelje se moze razmisljati o setvi.Samo ce da tavori seme u zemlji. Ladna je zemlja. Dzabe sto je toplo, dok se ne ugreje zemlja netreba sejati.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Rano je jos, za dve nedelje se moze razmisljati o setvi.Samo ce da tavori seme u zemlji. Ladna je zemlja. Dzabe sto je toplo, dok se ne ugreje zemlja netreba sejati.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Sutra krecemo u setvu, ofanzivno, ipak mi se cini da su se stekli uslovi to je valjda da u setvenom sloju bude oko 10C. Sejem oko Sombora.
Gledam i temperaturu u setvenom sloju na 5cm dubine je sejem. Zadnja 3 dana, maksimumi odlicno rasli 8C, 12C, 14C. Cini mi se da minimum posle danasnjeg suncanog dana nece vise ispod 8C a za 1-2 dana ni 10C.
Seme sam napucao maksimalno da ima snagu da nikne. Videcemo kako ce da bude, ako prognoze budu tacne mislim da su se stekli uslovi.
 
Не бих сејао још соју пратио сам те мартовске сетве и углавном је било проблематично
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh