Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobra je wendy ali ne bude baš uvek ovršena do Sv.Nikole, kod nas su je skidali i prošle nedelje.
 
Не знам сеју и код нас венди па је скидају кад се и скида и нико се не жали
 
Pozdrav svima, ove godine sejem sortu Wendy, pa me zanimaju vaša iskustva, da li je bolje ići sa razmakom između redova od 70cm i razmakom od 3,2cm između biljaka u redu, ili ići sa 50cm razmaka između redova i 4cm razmaka između biljaka u redu?

Ove dve kombinacije daju otprilike isti sklop, ali bih hteo da proverim kakva su iskustva sa ovom sortom :)
Izaberi opciju koja ti je jednostavnija .
 
Može li da se seje na 35cm red od reda a da se poveća razmak u redu?
Mislim, može i kamen u glavu nego ne valja...
Palo mi je na pamet da idem taj razmak pošto mogu da navodnjavam....
 
Што не би могло само онда нема међуредне обраде, испрскаш је и готово
 
Dobra je Wendy,ima roda,ali hoce po nekad da okasni sa vrsajem,i malo se teze radi,generalno jako dobra soja,ko ne seje zito njega bas zabole da li je 20 Sep ili 10 Okt...
Pelikan je malo raniji ali je jaci sa prinosom i radi se da kombajn samo suska.
 
Moj odabir semena za ovu godinu Wendy semenska, Apolo deo ce biti semenska a deo moje dorade i mala kolicina Save. Apolo i Sava su se generalno odlicno pokazale na nasem podruciju.
 
Kod mene sve valjevka i za probu 2 jutra pelikan.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Imao sam na 2 parcele veliki problem , po duzini ,paralelno sa putem magistralinim , jer obe su kraj puta . Cijele biljke u cik cak su se susile od pola vegetacije pa do kraja . Nije mi bilo jasno pa sam istrazivao . Suse se od korjena pa gore . Jedna a 2 oko nje nista . Po slikama , primjera , a oni su Americki , jedino njihove sam nasao izadje ili fitoftora korjena ili cikada . Kod njih ima toga kolko oces , i kazu najvise na rano sijanim sojama i od puta ili trave idu .

 
Jedna traka je bila bas mnogo prorijedjena jos u junu pa sam odlucio da je presijem . Taj presijani dio nije bilo vise susenja a ovaj raniji i dalje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh