Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako seješ na 70 cm onda je najbolje na 3.2 a ako ideš na 50cm onda 4.5 i ode, u zavisnosti od krupnoće semena, odokativno oko 80 kg po ha.
 
Koliko najgušće može da se poseje u uslovima dobre zemlje i navodnjavanja?
Znam ja da može i na 1cm, ali pitam koliko najgušće može a da to rodi dobro?
Ja mogu da idem jedan prolaz 70cm, pa za naredni prolaz da se odaljim 30cm.
Ovako otprilike:

Soja 70cm Soja 30cm Soja 70cm Soja 30cm Soja....
U tim uslovima da se ide 3.2 kao što neko pomenu...???
 
Nije mi jasno zasto stalno pitanja "kolimo kilograma po hektaru".
Soja se seje na broj biljaka. Svaka sorta ima preporucen sklop id strane proizvodjaca sorte. Tako da je to bitno a kilaza zavisi od hektolitarske mase zrna krupnoce itd.
Konkretno moja setva je na 450000 biljaka pi hektaru. A sada se izracunava na koji razmak vrste i koji razmak u redu.
Ove godine setva ide na 35cm vrsta od vrste a 6.5cm zrno od zrna.


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nije mi jasno zasto stalno pitanja "kolimo kilograma po hektaru".
Soja se seje na broj biljaka. Svaka sorta ima preporucen sklop id strane proizvodjaca sorte. Tako da je to bitno a kilaza zavisi od hektolitarske mase zrna krupnoce itd.
Konkretno moja setva je na 450000 biljaka pi hektaru. A sada se izracunava na koji razmak vrste i koji razmak u redu.
Ove godine setva ide na 35cm vrsta od vrste a 6.5cm zrno od zrna.


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Zbaci 80kg...hahaha

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Sve je to u redu ali će valda i ove semenske kuće konačno krenuti da prodaju seme soje sa brojem semena kao kukuruz i suncokret. Onda će sve biti mnogo lakše. Ne vidim zašto to već nisu učinili . Izeš jedan dodatni brojač na liniji selektovanja.
 
Sve je to u redu ali će valda i ove semenske kuće konačno krenuti da prodaju seme soje sa brojem semena kao kukuruz i suncokret. Onda će sve biti mnogo lakše. Ne vidim zašto to već nisu učinili . Izeš jedan dodatni brojač na liniji selektovanja.
Bolje da nas bune jos

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Jel ima negde da se kupi pelikan i ako može kontakt?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Jel to za pelikan? Gde je taj Perica i jel to neka poljoapoteka ili domaća dorada?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima, ove godine sejem sortu Wendy, pa me zanimaju vaša iskustva, da li je bolje ići sa razmakom između redova od 70cm i razmakom od 3,2cm između biljaka u redu, ili ići sa 50cm razmaka između redova i 4cm razmaka između biljaka u redu?

Ove dve kombinacije daju otprilike isti sklop, ali bih hteo da proverim kakva su iskustva sa ovom sortom :)
 
Dobro rodi ( među naj prinosnijim) ali je više ne sejem. Pojela mi džigericu, svi ovršili prodali i naplatili, a kod mene bila još zelena. Ako padne koja jesenja kiša, taman za Sv.Nikolu žetva. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh