Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U julu polovina ako ne gresim ili 10og tu negde je taj deo dobio 20l kise,dok od centra desno nista.
Firma da joj ne pisem ime jako ozbiljna je u trnjacima imala 1.5t/ha, ona na ulazu kod Lovackog sto radim mala od jutra je imala 10-11 po jutru cale je predavao,a strava izgledala.
Selo je generalno manje imalo kiše ali i leva strana različito. Za period koji pominješ Gaj i Zabranu je mimoišlo ali je ostatak atara prema Vašici, Trnovac, Krušik Svračinjak, Rastovac... dobio možda i više. U svakom slučaju da ne beše onih 70 l, rod bi bio kataszrofalan.
 
Od proslog petka me odlaže kiša valjda skinemo ovaj vikend. Palo je dosta kiše nadam se da neće pokvariti kvalitet roda. Negde sam čitao da soja svaki dan kada dobije kišu kad je zrela kalira u kg. Bilo 10 lit petak pa 20 lit ponedeljak pa sreda opet 10 lit baš zeza a gledam od ponedeljka opet kiša. Baš nezgodna godina pa su prinosi neizvesni već sam je dva puta otpisivao ali se vratila, Vandy bilo i grinja čak i plemenjača
 
I ja moju skidam mozda sutra ili najverovatnije u subotu,sutra ce biti mislim 8 dana od kako sam probao prvi put kombajnom,kolko je uzrela nzm,ali ne mogu cekati vise,trebam kukuruz skidati...a i pocela je mahune da otvara gde je slabija,tj suvlja.
 
Nije predato jos nista,sutra vucem prikolice,kasno sam izasao na njivu a posle me malo kosa na hederu zezala,no ok,zavrsicemo i to,pa odma na kukuruz....jedino ako bude kise pa ce se odmoriti malo.
 
Sojka devojka gotova za ovu godinu.
Prinos od 2 -2.4 tone po h.
Vlaga bila oko 11%
Primese do 2%
Agrotehnika maksimalno ispostovana.
Falilo je jedno 100 litara kise ni manje ni vise.
Samo sto je cena dzene- dzene a ostalo je sve suvisno pricati...
 
Zavrsio sa sojom,jos jedna godina da sam prezadovoljan sa njom,Sava i Maksimus skinuti sa vlagom 13.6% od juce,primese nista,danas bez odbitaka sem nekih ulaza,izlaza,jedino se gleda na gmo.Prinos nesto iznad 3.6t/ha ,nzm bas tacno koliko je ostavljeno za seme.Uvek moze bolje,sa moje strane sam pogresio sto nisam usevao jedan manji deo jer mi sejalica nije sejala kako treba,plus grinje na par oaza su bas usr... prinos ,nije bilo maltene nista,a prasine u tri lepe.Mada ne prasi samo soja,neke parcele gde se skidaju kukuruzi ono prasi od jednog do drugog kraja njive skoro,nikad nisam video toliku prasinu u kukuruzu.



 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh