Soja 2020

Tek ce da pozuti kad se otopli, najvise na visljim terenima i peskovitoj zemlji.
Prosle godine na par mesta pre prskanja je pozutela. Nakon prskanja na nekim mestima se skroz osusila. Neki su je lecili a neki deo istanjirali.
 
Moja Beluga takođe žutuje dok Apolo izgleda sasvim normalno.Čini mi se da je do sortne osobine jer su na istoj parceli, isti tretman, isto zemljište.
 
Ostao sam duzan slike drugove soje sto je radio sa rampom u dozi 0,8 po ha,plus 2 l savazona i tifani,ovo su slike od danas dve nedelje od prskanja. Slikao sam iz kola jer je pocela kisica,nadam se da se vidi delovanje hemije na soju a korova nema


 
Nije total kolega."Strucno" lice zastite bilja u jednoj firmi je coveku dao da prska u trecoj trolisci preparatom kojim se prska na crno.Katastrofa
 
Da li netko zna što se dešava sa sojom ? Sijana početkom maja, temperature joj baš i nisu po volji.. Prskano zemljišnim nakon sjetve, nakon toga ništa.
KRf5Rau.jpg
 
Ja imam isto kilave soje , ali sa crnim tackicama po stariiim listovima ,neka gljivicna bolest , septoria najvjerovatjije , pogotovo u nizim dijelovima , kolko se sjecam oporavice se bez fungicida ? Jel ima neko tako ? Ovako nesto u sadasnjoj fazi


Uglavnom gdje je soja 2. Godina i gdje nije orano
 
Poslednja izmena:
Oporavice se kada otopli i bude vise sunca. Imam i ja sa takvim simptomom, verovatno je povukla puno od zemljisnog herbicida.
Dobro sto je soja povukla dok j.. ni stir na jednoj parceli nije znao da povuce😬
Koristio sam Metrix ove godine po prvi put u kolicini od 0.25 l/kj i nisam nikako zadovoljan ucinkom. Ambroziju nije dotako a ponegde stir sto nikad mi se nije desilo od kad koristim neki Metribuzin.
Luda neka godina po pitanju hemije ili ovaj Metrix je nistarija.
 
Mislim da nije do Metrixa problem nego do padavina. I ja sam koristio Metrix i ove i prosle godine. Ovo je 6. godina zaredom kako koristim razne Metribuzine i ove godine mi se desilo prvi put da na jako problematicnoj parceli nema ni jedne ambrozije. Pala je kisa sutradan nakon prskanja.
 
Ja imam isto kilave soje , ali sa crnim tackicama po stariiim listovima ,neka gljivicna bolest , septoria najvjerovatjije , pogotovo u nizim dijelovima , kolko se sjecam oporavice se bez fungicida ? Jel ima neko tako ? Ovako nesto u sadasnjoj fazi


Uglavnom gdje je soja 2. Godina i gdje nije orano
Mi na to i ne obracamo paznju, ima toga skoro svake godine. Novi listovi ce biti normalni.
 
Nazad
Vrh