Soja 2020

Pre par godina sa Fuzilejda presao sam na Flupisor pa posle na Floyd jer navodno je jeftiniji, mogu samo reci da su ti preparati ko nebo i zemlja daleko od Fuzilejda.
Sa Floydom nisam bio nikako zadovoljan. Ove godine presao sam na Kletox. Koristicu ga u dozi od 1 l/kj. Prosle god. na jednoj parceli kupio Dilera i uradio posao.
 
Trudim se da menjam akt.mat. jer soju sejem u monokulturi.Najgore i najskuplje iskustvo mi je sa Agil-om, žali Bože para, sirak retrovegetirao.
 
Meni se za sirak najbolje pokazao Fusilade,probao sa Select,Pantera,Kletox i ni primaći mu po učinku ,malo skuplji ali vredi...
Plodored je uvek kukuruz-soja,pšenicu ne sejem 15 godina.
 
Isto sam imao lose iskustvo sa Ažilom, katastrofa ucinak. Cini mi se da ga ima falš na trzistu, pre je kao brenerom radio sirak.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Wendy i Pionir setva 28 April
Juce prskali oko 30 kj sve ovako bez ikakvih korova osim samoniklog suncokreta.
Za ovu god. kupljeni herbicidi:
Pivot 0.3 l, Harmony 6 gr i Bentazon 1.5 l sve po kj.
Dakle, preko ovoga ne zelim prelaziti.
Ovakve parcele prskao sam samo sa 0.3 Pivota i 6 gr Harmonija u slucaju da ima nekih mikro korova.
Ne vidim svrhu za 1.5 l Bentazona jer ipak ne bi unistio sav suncokret, jedino onaj najmanji.
A po svakom kj kostalo bi 1800 din
Sledi spartanje kasnije i posle pesacenje 4-5 osoba kroz soju svako sa najmanje 6 reda radi cupanja preostalog suncokreta.
Jedan krug okolo skoro 2 kj.
Mala zanimacija a nesto novca vise u dzepu.
a7adee86d551971a00378dafcd6dd347.jpg

8da6737b83f66c08a3ef5c89e892b0f4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tebi se ceo špartač oslanja na ove velike točkove što pogone ove kutije za veštak a ovi mali vodeći uopšte ne rade posao
 
Ja sam moju presejo, nije htela Sava da izadje, dosta semena protrulelo, krenule klice i stale, bem li ga zasto. Zasejan kukuruz sada pa ce mo videti
 
Čeka da korov nadvisi soju pa kad je opali da soja ne dobije po njonji. :osmeh:
Pisao sam davno... prvih godina mog bavljenja poljoprivredom a takva je situacija bila i kod ostalih u selu...
niko nije ni znao ni gledao troliske, prskana je i soja do kolena
kada je se pojavio pulsar peskao sam u sigurnih 5 troliski... rod bio redovan
Naravno to vise niko ne radi, rod nam nije nista veci samo su cistije njive
 
Nazad
Vrh