Soja 2020

Ja sam ga ostavio isto, jer je bilo samo pola jutra u pitanju, a mrzelo me je da kacim spremac i sejalicu zbog te povrsine. Na kraju je dao isto, kao Sava sa odlicnim sklopom na drugoj parceli.
 
Sale je l' inace ima losiju klijavost? Ostavio sam seme za ovu godinu pa sada ne znam sta da ocekujem.
 
Apolo obavezno kontrolisati klijavost , jako ga je teško uhvatiti sa nekom dobrom klijavosti, moj apolo ove godine solidan energija 81% a klijavost 90%, mada kod soje (po mom nekom zapažanju) može se reći da je energija ustvari konačna klijavost ali no.
 
Tako je Sale prosle godine kod nas je apolo klijao ali nije izasao sav napolje.Tu je krivac energija.
Na svu srecu kod mene sejem soju uglavnom plitko jer zatvorim brazdu u jesen pa u prolece plitko drljaca pa ima dovoljno vlage za plitku setvu.Kod mene je apolo izasao solidno pa ga nisam presevao
 
Pozdrav kolege ako neko ima semena soje apola za prodaju ja bi kupio da probam kakav ce biti vec godinama sejem savu pa da ubacim nesto novo
 
Da li je neko od kolega forumaša sejao Selsemove soje Maestral i Pasat? Kako su se pokazale?
 
Ja se prošle godine nisam nešto proslavio sa sojom upravo zbog klijavosti. Imao sam parcela gde se toliko mučila sa nicanjem, i ono što je i niklo to je tako kilavo bilo tokom cele vegetacije. Maksimus mi je bio najslabiji (posejan iz razloga što nisam mogao naći seme a bilo stani pani za setvu zbog vremenskih uslova), Sava tu i tamo, nešto bolje nicanje. Što se tiče Apola, dao je najbolji prinos, i to iz junske setve. Ali na dve parcele je bio duboko posejan (majska setva) i ostalo je mnogo retko, jako loše nicanje. Zato od ove godine samo plitka setva soje.
 
Треба знати припремити земљу за соју,сејати кад се створе услови за то није исто ставити семе са слабом енергијом у хладну и у топлу земљу још кад га саране дубоко оде маст у пропаст.....Ја исто прво орања поравнам спремачем(Фебруар,Март) и онда полутешком дрљачом финиш увек буде добро.
 
Brašo rađena uslužno prošle godine jedna od tih Selsem soja kod Kosanića.Vrh prinos ali Perica nije znao da kaže tačno ime već samo da je Selsem nulta grupa.
 
Ja sam ostavio svoj Rubin i samo njega sejem.Radili smo prosle godine i maximus,savu,apolo ali rubin ih je ostavio iza sebe ubedljivo
 
Kod mene je Rubin veoma loš. Sejao sam ga dve godine i izbacio. Sava mi se do sada pokazala kao br.1.
 
Ја хоћу да узмем 000 и 00, јел ми то више паше због времена вршидбе...
По Перициној причи, оне су генетски направљене да имају принос 1 групе а да раније стижу, нешто као и рани хибриди кукуруза...
 
Ја хоћу да узмем 000 и 00, јел ми то више паше због времена вршидбе...
По Перициној причи, оне су генетски направљене да имају принос 1 групе а да раније стижу, нешто као и рани хибриди кукуруза...
Pirica iz kws
 
Nazad
Vrh