Soja 2020

Лед ми је уништио, слободно могу тако да кажем 38кј соје и 17кј Кукуруза у том делу атара...Кукруз нема га шта видети, метар и жилет...иам неке ситне клипиће....против непогода нема одбране нажалост, а осигурање свега 20% проценило штету на кукурузу и 15% на соји и то је то...да осигуравам више нећу јер је бачена пара....
 
Лед ми је уништио, слободно могу тако да кажем 38кј соје и 17кј Кукуруза у том делу атара...Кукруз нема га шта видети, метар и жилет...иам неке ситне клипиће....против непогода нема одбране нажалост, а осигурање свега 20% проценило штету на кукурузу и 15% на соји и то је то...да осигуравам више нећу јер је бачена пара....
Koje kuća je u pitanju i na koji si prinos osigurao?
 
Шта можеш осигурати са једном црвеном или црвеном ипо по јутру , спрам те цене такве су и њихове процене
 
Шта можеш осигурати са једном црвеном или црвеном ипо по јутру , спрам те цене такве су и њихове процене
Ja sam jedne prilike imao razgovor sa čovekom koji je radio u osiguranju i ima svoje zemlje, i on mi je rekao da nikad ne prihvatam štetu na njihov procetan ako nisam zadovoljan, on mi je rekao da kad osiguraš soju na 2500kg po kj onda kažeš da ćeš sačekati žetvu i sve što fali do te kilaže mora ti osiguranje nadoknaditi... Imao sam priliku 2011 god kada je grad dotukao pšenicu i procenili su mi 20%, išao sam na žetvu i ispalo je 60%,doplatili su mi...
 
Ima tu valjda jos neki faktor koji utice na rod,2500 kg ne bi bilo ni da nije bilo grada

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
To osiguravajuca kuca proceni po prosecnom prinosu u zadnjih nekoliko godina.Npr kod mene nece kukuruz osigurati na vise od 7t psenicu na 5t itd. Zato i ne osiguravam.
 
Uvek je bilo da se prvo radi predprocena i da neki % a posle pred zetvu ili nakon zetve daje se konacna procena.
 
Koje sorte su u pitanju? Da li ce biti bolje ranije sorte ili kasnije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
uglavnom apolo, valjevka, sava .... prinosi se razlikuju a najvise zavisi klasa zemljista... videcemo kako ce se pokazati kasnije sorte
 
Ма нек је пуна и гована ако треба само да има кила :osmeh:

Teško da će biti dosta kila. Juče sam se biciklom vozao kroz atar i kako soji otpada lišće bolje se uočava da će biti tek skroman rod. Soje su niže nego prošle godine (a prošla godina je bila kod nas sušna, prosečno je bilo oko 1500 kg/kj), nisu ni okićene mahunama u nekom većem broju (ovo odokativno, nisam brojao), a tamo gde sam gledao zrno nije krupno već sitnije. Apolo i ranije sorte su gotove i mogu da se rade, dok kasnijim treba još 5-7 dana.
 
Nazad
Vrh