Soja 2020

E jbg nisam znao da treba još to.A lepo im kažem šta imam na njivi kad sam uzimao hemiju kažu ili ovo ili kombinacija neka tri herbicida zaboravio sam koja.
 
Videću još pratiću sta se desava sa korovima.Muka mi je od soje,cena joj nikakva čim malo zasuši prinos drastično pada.Prskao senkorom nešto kiše palo nije sastavilo vlagu,pa sam totalom oprskao i sad cu iz dva puta širokolisno.
 
Мука је од свега јер све нам зависи од кише које нема ко свет већ јако дуго...
 
Soja je formirala potpuno prvu trolisku i pojavila se druga da li raditi samo bentazon i imazamoks ili dodati jos nesto ? Radjena je metribuzinom, sirokolisnih ponika skoro i da nema. Tek gde gde jedva vidljivo. Imam jedan ogumak 1-2m2 blizu uvratina i komsijske njive poponca ali to ce morati cupazon.
A sta je ovo na trecoj slici sa listovima ? Video sam na 2-3 mesta u njivi po 4-5 takvih biljaka.
1d5a34c5dbcfc6bd0c6fb06e03ebd7f4.jpg
d5a267999877bd1267eb87cec8347e81.jpg
1efcec557bce6b73a9f33a031c170a16.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Немој је поливати више сачекај мало да дође себи ,видиш да је јадна сва ко бренером да је пржена
 
Nisam ni mislio da prskam sad, vec do 3 troliske jer nema ponika za sad mnogo ali da i to sto bude niklo do trece da srpzim. A idem u nabavku hemije za suncokret i psenicu pa bih uzeo i za soju. A nije radjeno nista od nicanja zbog toga me cudi ono lisce na par mesta. A to je maltene na sredinu njive ne verujem sa je od komsijskog kukuruza.
Sirka je bilo za izvoz u kukuruzu tome sam se i nadao da ce da iznikne sav da ga se resim.
 
Узми боље фокус ултра није сад скуп свега пар стотина дин.је скупљи од клетодима ронин,фарго,клетокс а дупло бољи је препарат са 1лит./кј решаваш све усколисно што постоји.
 
Узми боље фокус ултра није сад скуп свега пар стотина дин.је скупљи од клетодима ронин,фарго,клетокс а дупло бољи је препарат са 1лит./кј решаваш све усколисно што постоји.

За фокус да додам, несмата соји нимало
 
Koristio sam Flupisor prosle godine u suncokretu i zadovoljan sam ucinkom, uzecu ga ove godine i za suncokret i za soju.
 
Jel dovoljno Fokusa 1l/kj. za rizomski sirak?
Predložio sam kletodim zato što je najjeftiniji,a kasnije neku drugu akt.materiju.
 
Druge dve slike su na malo peskovitoj zemlji.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh