Soja 2019

Levo na slici soja sejana na 8cm razmaka a sa desne strane sejana na 4cm.Pratim do kraja i merim ptinos.
58fdd176fab7387a22e15345894605d9.jpg
 
Pre tri dana skinuta soja u selu kod komšije.Peskulja izgorela soja sa 12,9% vlage i 17 metara po ha.
 
Kod mene komšija skinuo u sredu,sorta Sava sejana 01.04. prinos 1284 kg po jutru,a nije izgledala preterano loše na oko...::lose::::lose::
 
i kod nas setva iz prve polovine Aprila je skoro gotova za 10 dana krece zetva.
Ukoliko ne pada neka kisa danas sutra pukla je soja isto kao i prosle god. Na oko obecava a kad ulazis kombajnom bruka
 
Obisao parcele sa sojom, blagi uzas. Sitno zrno,nikakvo...ako prebaci 1000t bice dobro a bila je ko zmaj
 
Danas obišao moju soju i doživeo totalno razočarenje.Dva meseca nije bilo kiše u ovom delu Mačve i znao sam da će biti loše ali baš ovako...Soja se smanjila,nestalo je, 99% suve liske,sitna zrna. Sutra ili prekosutra skidam a prinos, daj Bože da bude puna dubrava sa 1,92 ha.
E sad će se neko našaliti pa reći da dubrava pravi i prikolice od 8 i 10 tona, ali sam mislio na onu staru klasičnu što vaga 4 tone.
 
Ma gde vidite sasušeno lišće na stabljici (koje nije otpalo), tu nema sreće. Moj Apolo je takav.
Bez prirodnog zrenja kad otpada list po list nema roda.
 
Bice i rekordera,koji su dobijali kisu kad je najvise bilo potrebno.Sta bude ,bude,vise srece za nas ostale sledece godine,ili one tamo,ili kroz par godina,valjda cemo ubosti ponovo jednu dobru godinu kao 2016-tu.
 
Kod mene je to bila 2018 . Prosjek 4.2 t/ha. Teško će se ponoviti . Ova sigurno neće iako je sva soja još ne prošarana kad se gleda sa strane al nije to ni blizu prošle gdine.
 
Kod mene na Belugi počelo lišće da se šara.Mahuna ima nalivenih, polu praznih i praznih.Šta će biti videćemo.
 
Nazad
Vrh