Soja 2019

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
2.515
Pre tri dana skinuta soja u selu kod komšije.Peskulja izgorela soja sa 12,9% vlage i 17 metara po ha.

savosi

Član
Učlanjen(a)
9 Jun 2008
Poruka
261
Kod mene komšija skinuo u sredu,sorta Sava sejana 01.04. prinos 1284 kg po jutru,a nije izgledala preterano loše na oko...::lose::::lose::

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
7.727
i kod nas setva iz prve polovine Aprila je skoro gotova za 10 dana krece zetva.
Ukoliko ne pada neka kisa danas sutra pukla je soja isto kao i prosle god. Na oko obecava a kad ulazis kombajnom bruka

F.E.A.R

Član
Učlanjen(a)
9 Apr 2012
Poruka
1.462
Obisao parcele sa sojom, blagi uzas. Sitno zrno,nikakvo...ako prebaci 1000t bice dobro a bila je ko zmaj

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
2.515
Danas obišao moju soju i doživeo totalno razočarenje.Dva meseca nije bilo kiše u ovom delu Mačve i znao sam da će biti loše ali baš ovako...Soja se smanjila,nestalo je, 99% suve liske,sitna zrna. Sutra ili prekosutra skidam a prinos, daj Bože da bude puna dubrava sa 1,92 ha.
E sad će se neko našaliti pa reći da dubrava pravi i prikolice od 8 i 10 tona, ali sam mislio na onu staru klasičnu što vaga 4 tone.

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.098
Ma gde vidite sasušeno lišće na stabljici (koje nije otpalo), tu nema sreće. Moj Apolo je takav.
Bez prirodnog zrenja kad otpada list po list nema roda.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.091
Bice i rekordera,koji su dobijali kisu kad je najvise bilo potrebno.Sta bude ,bude,vise srece za nas ostale sledece godine,ili one tamo,ili kroz par godina,valjda cemo ubosti ponovo jednu dobru godinu kao 2016-tu.

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.757
Kod mene je to bila 2018 . Prosjek 4.2 t/ha. Teško će se ponoviti . Ova sigurno neće iako je sva soja još ne prošarana kad se gleda sa strane al nije to ni blizu prošle gdine.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.017
Kod mene na Belugi počelo lišće da se šara.Mahuna ima nalivenih, polu praznih i praznih.Šta će biti videćemo.

Vrh