Soja 2019

Svaka čast Cici, čime si to tretirap kad je tako lepo sve spržilo?
 
Parcela koja je kupljena pre 2,3 godine.Prošle godine bio kukuruz.Prskana tri puta: 0,9l Corum +0,9l Corum+8gr Harmony+2l bentazona.Danas dobila i 1l Floyd-a.
63f92745c49bd3e0632209c23d5e4592.jpg
e15fcc04d49d9211e492f4195efaa2fd.jpg
aa0c36867abe02e793c2b29119cc1cbe.jpg


Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Par slika od soje koju sam kacio pre par dana, preziveo je poponac dobrim delom i palamida delimicno. Bitno mi je da nemam ambrozije i cicka za sad.
Juce oprskan sirak, njive su jedna preko puta druge.
Do sada dobila po KJ 4-5l total,sencor 0.2l, corum 1l, cist bentazon 1l, piano 4gr, radivan 35-40gr, malibu(galant) oko 0.65l+ rafal 0.6l/kj.
2j4zs3o.jpg

2nkl340.jpg

2qcjy1j.jpg

t043rd.jpg

kcnqrr.jpg

2lnxobn.jpg


20k4qyc.jpg

Na njivi preko puta je samo sirak ostao.
2vru72f.jpg

3y91l.jpg

x2rki0.jpg

nl68as.jpg
 
Nešto mi soja žuta na dosta parcela i ima poneku crnu tačku na listu i ne nekima se kotiledoni kao osušili ? Šta bi moglo da bude ? Nije do hemije , znam gdje sam radio drugačije pa je isto . Znam da mi je to bivalo nekih godina samo ne mogu da se sjetin kakva je na kraju izašla . Jedino što ne dajem ništa od djubriva ali to tako stalno radim pa nebude takva ?
 
Moglo bi biti to. Sad pazi šta je najzanimljivije :jedna parcela , upravo sam bio da prskam , je bila potopljena u jednom dijelu od rijeke . I sad manji dio koji je bio ček i desetak dana pod vodom u nižem dijelu , tu je soja preživjela , niža je visinom , i liči sa strane na štapiće ali ima nove listove i napreduje , ta ima zdravo zelenu boju , a ova koja nije bila pod vodom je žuta ?
 
Imao sam i ja sličnu situaciju,soja u dolini gde se zadržavala duže voda je modro zelena a na bregu gde nije stajala voda je mnogo svetlija.
 
Ima li smisla prehraniti soju ili suncokret sa Bor-om?Ostali mi malo od repice pa hocu na nesto da ga potrošim.
 
Ima smisla sa prihranom bora ali mislim da je još rano.

- - - - - - - - - -

Matiću ovo je baš odlično špartanje. Uslikaj malo špartač i traktor, traktorista nije toliko bitan.:bravo:
 
Jos uvek ima fleka gde je blatnjava zemlja i nije moglo da se poseje


161f9m0.jpg



anltw1.jpg


Evo i snimka danasnjeg prskanja

Sta ti je zemlja...kod nas u tri metra blata odmah napuni sare na gumama i pocne da dize za tockovima...posle to sto ostane u sarama vozim cesto u dvoriste...otpadne tek kada se osusi,a traktor krene.
Sutra verovatno usejavamo neku parcad sto mozemo,jarci,doline pune blata,a po ataru jos i vode ima u njivama.
 
Nazad
Vrh