Soja 2018

Pozdrav. Da li ima neko da proda seme Vendy i Fantast oko 100-150 kg?
 
List u te Pionirove "uskolisne " je otprilike kao na slici , samo što slika pokazuje neka oboljenja ali radi primjera . Nisu sve Pionirove satakvim listom niti neznam dali to šta znači . Lično mislim da nije to nešto posebno čarobno kao i da sorta kod soje ne odigrava veliku ulogu u prinsu . MOže i da bude značajna razlika al nema pravila i opet ispada da je lutrija.

Soybean-frogeye-leaf-spot-15.jpg
 
Evo ja ti kazem da nema nikakve razlike u balkanu i njoj kada je rec o otvaranju usled suse..balkana sam imao vise za oko 50kg/kj id nje koja je bacila tacno 350kg/kj....

Manje od toga nisam imao...jedina koja ne ispada je tajfun, ostale zvrckaju ko lude...

Imao sam na 25kj tacno 9845kg za naplatu, a taj prosek je podigla jedna njiva iz dola povrsile 1.25kj koja je rodila ko u pravoj godini usled cestih kisa koje su taj jedan delic atara zahvatale...
 
List u te Pionirove "uskolisne " je otprilike kao na slici , samo što slika pokazuje neka oboljenja ali radi primjera . Nisu sve Pionirove satakvim listom niti neznam dali to šta znači . Lično mislim da nije to nešto posebno čarobno kao i da sorta kod soje ne odigrava veliku ulogu u prinsu . MOže i da bude značajna razlika al nema pravila i opet ispada da je lutrija.

Soybean-frogeye-leaf-spot-15.jpg

Probacemo ove godine pa cemo videti sta kaze Pionir!:osmeh:

@Nikola Ilic
Nidzo koji je datum setve ove tvoje soje?
 
Angela nema sanse da se poseje polovinom Maja. Jako kasna sorta.

2015. god smo setvu Angele zavrsili 31.05 ( poslednji dan maja ) i skidali smo je 4 novembra. Drugar posejao iste te godine Angelu 5 nedelja ranije i jedva je uspeo da je skine dan-dva posle mene. Njegova je posle suse retrovegetirala a moja koja je kasno posejana kisa joj dosla na vreme. Ovako je moja Angela izgledala u zetvi:

2iidc0z.jpg


Wendy...... Ubedljivo najbolja sorta soje koju sam sreo do sada. U dobroj zemlji i u dobroj godini daje na nasoj zemlji i do 500 kg vise od bilo koje druge sorte sto ne mora da znaci da ce tako rodna biti i na drugacijem terenu. Sa prinosom moze jedino Angela da joj parira ali je mnogo kasna sorta i nisam sreo sortu koja se teze vrsi. E da i Wendy mora da se prska kada ima napada Admiral leptira jer je obozavaju, i ne vrsi se bas lako ali daleko lakse od Angele.
 
Najobicniji Fobos resava gusenice a i Lambda.

Na istoj toj parceli je bio i Trijumf pored Wendyja. Zadnji red Wendyja pojeden a prvi red Trijumfa nisu ni pipnuli. Znaci znaju tacno sta im se svidja.

Na ovoj parceli je jako kasno primecen napad pa je steta zato ovolika. Ako se primete gusenice i oprskaju na vreme stete su minimalne.



2gtb780.jpg
 
Velik je rizik te kasnije setve za Angelu. To samo Eci moze dopustiti sebi da je skida i u Decembeu:osmeh:
Probacu Wendy ove god. na jednoj parceli, verovatno pored Fantasta.
 
Nije trebala ta Angela da bude toliko kasno posejana. Posle 2014 je lezala voda na parceli i kada se povrsinski sloj osusio toliko da sam mogao da spremim parcelu nije bilo vlage za nicanje pa smo morali da cekamo kisu koja je pala oko 24. maja i nekoliko dana nije moglo da se seje a parcela bila 39 ha i dok smo zavrsili eto poslednjeg dana maja. Srecom proslo je sve kako treba.

Eci je jedne godine sejao soju dvadeset i nekog jula ali nije bilo nista od toga.
 
Nazad
Vrh