Soja 2017

Soja Belga danas
IMG_9734.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_9735.jpg
[/URL][/IMG]
 
Jel bi mogla takva soja da se prska danas totalom? Imam divljeg graška na pojedinim mestima pa sam hteo da ga spičim sa špricem i totalom,sejana istog datuma?
Prosle godine sam parcelu od 3kj prskao totalom,a soja je pocela da izviruje.Nista joj nije bilo.Ne moze da primi hemiju kada je u kotiledonu.To mi se isto desilo i gde je cicak bio u toj fazi sa corumom
 
Minđušar a zašto seješ soju žitnom sejalicom kada je bolje da nije načičkana?Jednostavno je baciš rasipačem i eto ti ne načičkane soje!
 
Prosle godine sam parcelu od 3kj prskao totalom,a soja je pocela da izviruje.Nista joj nije bilo.Ne moze da primi hemiju kada je u kotiledonu.To mi se isto desilo i gde je cicak bio u toj fazi sa corumom

Pre dve tri godine su pojedinci isto culi ove price,pa su cim je ugrejalo presejavali...ne bi se ja igrao sa tim.
 
Čim ima pukotine i naziru se kotiledoni ne prskati totalom nikako.Ja sam stradao pre par godina.Kod tebe je verovatno bio slučaj kao i kod mnogih,nije bila idealno nicanje pa si možda video samo 10-15% kotiledona i verovatno su stradali ali usled gustine setve kada je ostalo niklo nije se odrazilo negativno,ja se ne bih igrao.
 
Pa mogla bi da odahne malo, pa kroz dve nedelje da nastavi. Ima delova u ataru gde se voda zadrzala ,imam i ja jos neke sitnije zabacene njive za setvu
 
Poslednja izmena:
Ja sam noćas do 2 ujutro nešto hitno senkorisao + total.Taman dobro došla kiša.Nije se baš lepo prosušilo od prethodne kiše al od 2 zla birao sam manje.
 
Imas pravo! Ne sekiram se zbog setve, vise mi smeta kisa koja mi ne dopusta da prskam kukuruze!:ppozdrav:
Znao sam ja u vise navrata da zavrsim setvu kukuruza i suncokreta u prvu dekadu Aprila a da namerno napravim pauzu i ne krenem sa sojom do Maja!
 
Nazad
Vrh