Soja 2017

Imas pravo! Ne sekiram se zbog setve, vise mi smeta kisa koja mi ne dopusta da prskam kukuruze!:ppozdrav:
Znao sam ja u vise navrata da zavrsim setvu kukuruza i suncokreta u prvu dekadu Aprila a da namerno napravim pauzu i ne krenem sa sojom do Maja!

Jel ste imali problema sa vršidbom da ne može da uzre u tako kasnoj setvi? Najgore je što s jeseni kreću kraći i hladniji dani a kiša koja padne dva dana treba da prosuši i ne možeš ništa,tamam se spremiš kad ono opet kiša,to ume poprilično da nervira...
 
Bio problem jedino sa postrnom (video svojim očima)I to posle žita ako se seje,ja lično nisam video ne uzrelu soju u ataru koja je sejana kao prva kultura.
 
Neće biti problema jer će soja sad posejana posle ovih kiša kad udari sunce jako brzo izaći i jako mala razlika će biti u žetvi,pogledajte onu Rcinu ta kad je posejana treba da je malte ne i 20i kusur cm visine.
 
@radoslav78z Uz odgovor koji si dobio od kolege talianu jos samo da kazem da do sad nikad nismo imali tih problema!
2007 jednu parcelu sam presejavao 8 Juna ako se dobro secam i skidali je 28 oktobra a to se ispostavilo da je te godine bio zadnji dan sa temperaturom od 24 stepeni! Od sutra dan su krenule kise i sezona je bila gotova!
 
Poceli su i moji Trijumfi da nicu:


28 cm

2md3u6g.jpg



50 cm

98zo83.jpg
 
Možeš 2sata posle prskanja,nema veze jedno sa drugim,osim ako je rizomski sirak u pitanju,oprskan! Ono što je usvojilo hemiju,usvojilo,ono što ne iseče špartač,osušiće se,pre ili kasnije
 
Danas obišao soju i video da je dosta čista.Pala odluka da nema površinskog prskanja,bilo samo dubinsko,pa od nedelje sleduje poćetak kopanja.Malo ja,malo studenti,a posle toga sleduje prvo špartanje.Hektar Belge i hektar Atlasa.
 
Tu neće kopati gde će proći špartač,špartač će poravnati tragove kopanja i stopala...:ppozdrav:
 
Juce poceli sa setvom soje. Danas crveno slovo pa odmaramo. Sutra nastavak i da se oprska dubinski ako stignemo.
Sa kojim preparatom da radim dubinsko prskanje? Nikad nisam to radio pa nemamo puno iskustva?
 
Pozdrav ljudi. Radio sam dubinsko na soji i ne moze se reci da nije vredelo ali ima mestimicno palamide kojoj nije nista smetalo od male do cak dvadesetak cm. Sta bi mi preporucili za palamidu a krece do komsije krajnji redovi i sitna ambrozija. Ima li nesto da mogu u jednom prohodu to resiti ne znam deluje li corum na palamidu. Soja je mala tek ce prva troliska
 
Nazad
Vrh