Soja 2017

Palamide se rešavaš u kukuruzu kao i sirak što rešavaš u soji,možeš leđnom prskalicom sa puno bentazona ali koren joj je jako dubok i žilav.
 
Da nisi prskao ni dubinski, prodao bi je mnogo skuplje kao organsku!:cvetic::ppozdrav:

Zaboravljate da se u Mačvi samo seje organska soja.
Već petnaest godina sejem soju,oko 2 ha i idem samo dubinsko prskanje,a onda kopanje,špartanje,pa drugo korektivno kopanje,folijarna prihrana i onda dva obilaska sa čupanjem.U tom eto i žetve.Njiva je dosta čista ,uvek je žito predusev sa ugarom i dubokim oranjem i NPK đubrivom pod brazdu,a KAN pred setvu.Kad su sinovi raspoloženi,pomognu malo,a ja moram uvek, a i volem.
 
Mislis da preterujem?!:cvetic:Kad su je oni na veliko posejali za nas je bila tabu tema! Varas se ako mislis da se mnogo promenilo ko sto tvrdi Montoya! Na Tv gledam pametnije stvari, zadnje 3 god. izbegavam medijsko ispiranje mozga!
 
Mislis da preterujem?!:cvetic:Kad su je oni na veliko posejali za nas je bila tabu tema! Varas se ako mislis da se mnogo promenilo ko sto tvrdi Montoya! Na Tv gledam pametnije stvari, zadnje 3 god. izbegavam medijsko ispiranje mozga!
Nemam šta da se pravdam, meni ni iz džepa ni u džep, mislim čak da sam među prvim prekinuo sa njom a sejao sam je samo 2 godine
sad tvrdim da u mom selu nema je uopšte a u celoj opštini mizerno malo
 
Koliko sam ja upoznat,seje se u malim količinama,samo oni koji ostavljaju za svoju stoku.Analize na otkupnim mestima su to zaustavili.Jedino što znaju da naprave problem kad kombajn sa te male njive ode čoveku da žanje i prenese u tragovima.Dođe prikolica na silos i na proveri pocrveni štapić,e onda se javi problem.Tako sam i ja fasovao pre 4-5 godina.Bio sam ljut na kombajnera a on se pravdao da nije znao šta je sejao prethodni vlasnik njive kod koga je vršio uslugu.
 
Seje se u Mačva,a bogami odnose je odavde i na druge strane za seme.Ta Gmo je ušla posle 2000-te i od tada se još uvek seje u nekim delovima.Ja je ne sejem ali znam neke koji su je morali pretanjirati.U svakom slučaju ovde je peku ili ekstrudiraju za stoku,a mogla je da se kupi posle žetve po 35din/kg.
 
18nhpg.jpg

Danas pre podne dobila drugu polovinu Dinoxsa 30gr+5gr symfoni. Valjda ce se suncokret predati .inace je samonikli otporan na pulsar
 
Au,koliko bi meni trebalo dana da okopam ovu njivu.Ja bih digao ruke od ove njive.Na mojoj njivi ima trave koliko na tvoja tri reda,možda i dva.
 
Peet. U mom selu sem mene koji sejem Galeb, sve ostalo je GMO, doduse svi seju samo za svoje potrebe ali si u pravu.
 
sta mislite o postrmnoj soji? Posle grahorice znaci sejanje negde polovinom juna. Da li preporucujete soju i koju ili bolje kukuruz? Imam tifon...
 
Nazad
Vrh