Soja 2017

Imaćeš i špartanje pre kosidbe...a ovde na slici na tri mesta ti je uhvatio biomasu da ne kažem sranja...:ppozdrav:
 
Sad ja vidim da je prava stvar za te mekane zemlje(kao ove godine) sejalica sa diskovima i širokim kopirnim točkovima...:ppozdrav:
 
Izračunaj za krupniju soju koliko može fizički da stane na rupe u krug,da nebude da fali semena tu i tamo.:ppozdrav:
 
Onda na sledeći vašar poneti šaku krupnije soje i malo je ređati po ploči... :osmeh: Pretpostavljam da je onda 88 bolje rešenje. Ploče sa 70 rupa imaju minimalno rastojanje zrna u redu 4cm što mi je puno za 70cm međuredni razmak.
 
Na maji ploča sa 70 rupa može da seje i na 2cm, sejem na međuredni 50cm a razmak zrna varira od 4.4cm do 5.2cm.Kad sejem na međuredni 70cm onda ide od 3.3cm do 4.4cm
 
Ja na gaspardu imam od 72 rupe i najgusci sklop je na 3 cm. Jedino ako neces da menjas prenos onda je najgusce tih nekih 4 cm...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Nisam planirao da menjam prenos. Postoji mogucnost da se ona bicikl glava rasklopi i u njoj postoji manji zupcanik, ali onda treba i lanac prilagodjavati a to mi se ne radi...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene ima dva španera za lanac. Kad radim kukuruz onda lanac ide preko 1 španera, a kad radim soju i stavim manji lančanik onda ide preko 2 španera i nemam problem sa lancom...
 
Juče posejao soju, sorta Sava. Lično do sada nisam radio soju pa nemam neka iskustva sa njom. Sejalica Nodet(uža creva), ploče 88 rupa, na dva hektara otišlo 156 kg semena. Nisam ništa menjao oko prenosa, menjač na najmanji razmak, i toliko je izašlo. Hvatala je svaka rupa bez problema.

Danas povaljano i poprskano - Senkor Plus i Telus.
 
Nazad
Vrh