Soja 2017

Dobri su ti valovi,tu upadne svo lišće i nesmeta kod kombajniranja...I meni tako radi parač na valove na 50 cm. kada posejem soju i idem samo sa srednjim motikama...Ove godine je bilo malo naprerd nazad kod skidanja na 70 cm. Špartan sa Tupanjcem i sve je bilo ravno a onaj blesavi vetar lišće naduvao pored reda i uhvati ispod hedera i gura pred sobom sve...:ppozdrav:
 
Kolega ti beše imaš zmaj 141 i on nosi 4,2m heder, kako hvataš 9 redi?
Prvi prohod uzima se 9 redova ali su knap, da bi zatim skidali sa po 8. Verovatno nesto manji razmak izmedju sejalice i razmak izmedju baterije je tu negde 47-48 cm!

@talianu
Skok je vec napravljen tako da je hop vec siguran:osmeh: Kad sam vec nacinio jedan prohod u Trijumf a drugi u Belgu vec mogu znati sta i koliko ce biti.
Pre ulaska u parcelu malo sam bio u dilemi oko procene.
Uglavnom sam prosao kroz sve soje, tako da ako ove parcele ce dati takav prinos onda ce ove kasnije posejane biti bolje.
Fanatast odlicno sazrevanje ima i prvo pozute listovi a posle fino otpadnu kao u normalnim godinama dok na Trijumfu ostaju zeleni listovi ali su mahune zrele.
 
NA Špartač je IMT,srednja motija u sredini i sa strane S opruga od spremača sa motičicom od 10 cm. U normalnoj godini 2 dobra pljuska to malo poravnaju pa bude ok. Trebslo bi malo laganije voziti onda manje nagrće redove.
 
Danas pokošena prva parcela soje prinos nisam merio ali po prikolicama oko između 4500-5000 kg sa 4 kj,ovo mi je bolja zemlja koju posedujem. Pola je bio trijumf i ide u istoriju druga polovina je fantast i bio je bolji. Zadnje 2 slike su fantast .
359140fa1e7870ba4e2ce485d64b80e3.jpg
a8f92e8359aeb98e0ada8db5b5a9e907.jpg
de7ae77b2a16c36783d3778baf634ade.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Данас скинути последњих 2Ха соје за ову годину, балкан је у питању до пре неки дан био је зеленкаст. Нацурио је лепих 7312кг на тој површини, ми презадовољни, влага 12,3%....таман када се покрије она усрана венди коју сам потањирао, биће просек око 650кг/кј...сад јано наново у први разред на пролеће....
 
ima i ljudi kojima je rodilo i preko 3t/kj,ali to je rekla kazala... Danas mi na vagi kaze covek koji otkupljuje da jos niko nije 1500kg prebacio... E sad kome verovati,njemu ili ovima u kafani koji lupaju gluposti... Ja sam kasno sejao i nije bilo pripremljeno bas kako sam hteo,msm da bi bez navodnjavanja imao ispod 1t... A voleo bih znati kome je jos tambor tako rodio. :)

Da nisi I ti čuo od istog, koji je među prvima u selu skinuo Tambor, bez navodnjavanja I veštaka imao 1700 po jutru A taj isti lane nije imao ispod 2800 isti taj Tambor, opet bez veštaka

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Ako je Guster u pitanju onda je 1800kg... Mada ljudi slazu pa onda zaborave sta su rekli,a sutra dan druga prica :D
 
I kod nas gotovo sa sojom. Sve ukupan prosek 750 kg/kj... Za dogodine u planu Sava, Valjevka, Wendy...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Skinuo Rubin, 1050kg/j, vlaga 10. Starac imao 980 kg/j Valjevke. Nit je prskao, nit bacio veštaka a ja prskao 2x i bacio 100kg 15:15:15 po jutru.

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Danas pokošena prva parcela soje prinos nisam merio ali po prikolicama oko između 4500-5000 kg sa 4 kj,ovo mi je bolja zemlja koju posedujem. Pola je bio trijumf i ide u istoriju druga polovina je fantast i bio je bolji. Zadnje 2 slike su fantast .
de7ae77b2a16c36783d3778baf634ade.jpg
Trijumf je verovatno bio od samo nekih 400 kg/kj. Nemoguce da je ovakav Fantast dao samo 1200 kg/kj

- - - - - - - - - -

Danas smo kosili jos 1.25 kj Trijumfa (Iberland) Sa kraja kad je pogledas, skroz zelena a mahune zrele! Nisam Kikindu kipovao, trebalo bi sigurno biti nesto vise od 1700 kg.
 
Ne znbam koliko je dao koji posebno ali prosek je tu negde,sutra merim pa javim,danas urađena još jedna parcela Trijumfa tu oko tone po kj ,sutra znam tačno.
 
E moj Gorane ti si zadrzao onu osobinu sto je postala retkost na ovom forumu a to je realnost.Ponekad treba da ti rodi i na tastaturi.
 
Nazad
Vrh