Soja 2017

I ja sam bio u obilasku nekih parcela danas i ista prica kao kod tebe Cici. Trijumf sa zelenim listovima a 80% mahuna zrelo. Krajem nedelje probacemo nesto skinuti. Inace setva oko 1 Maja.
Kako se pokazuje Trijumf rani? Ima li prolaznu ocenu?
 
Danas zavrsio soju dukat sejana 03.05 na 50cm prinos 22metra na 2jutra vlaga 14,2 ima dosta zelene a jos vise otvorenih.
 
Danas radjen tambor koji je navodnjavan 3 puta,pred usev je bio luk,2100kg /kj... Ja sam zadovoljan,ostaje mi jos Vendi na istoj njivi isto sve odradjeno,msm da ce ona dati bolji prinos...
 
Citao sam i to da se potpari,ali meni se to nije jos desavalo... ??????

- - - - - - - - - -

Citao sam i to da se potpari,ali meni se to nije jos desavalo...

- - - - - - - - - -

Citao sam i to da se potpari,ali meni se to nije jos desavalo...
 
Uz duzno postovanje clanu PG Krnac, ali koliko sam ja obavesten, a jesam dobro, ljudi u njegovom regionu Silbaš, Despotovo, Pivnice skidaju bez navodnjavanja 1700-1900 kg/kJ. Kod nas zadruga je zalivala 6x soju pa ću videti sa njihovim agronomom koliko curi. Ja imam u istom potezu gde i oni pa ću moći da uporedim.
Inače skinuli smo Belgu i u suštini nije ništa bolja od Save koja je bila pored nje. Teško se kosi jer ima štapove k'o za pecanje i kombajn samo mumla kad radi. Sta bi tek bilo da je redovna godina mogu da zamislim. Dakle što se mene tiče ništa specijalno od nje, a očekivalo se.
 
1700-1900 kg jeste prinos ali najvise deo atara prema Paragama i Ratkova a oko sela i drugi delovi ima i od 500-1200kg.
 
75-80 ari Save:

IMG_6548.jpg


IMG_6549.jpg


Zalivana, presevak je u pitanju otud toliko zelenih... Zelja mi je da je prodam u semensku robu, ali, cini mi se velika vlaga. Provericu posle podne kolika je. Prikolica je tehnostrojeva, nemam predstavu koliko je nacurilo soje, mozda 2.5 tona

- - - - - - - - - -

Svojerucni uzorak kod Sotone rekao 17.3% vlage pa sam terao kod Agooptimuma, tamo rekao 15%. Uglavnom predao sam je... 2800kg plative. Ne znam gde su nasli 3.8% primesa al ajde...
 
Uz duzno postovanje clanu PG Krnac, ali koliko sam ja obavesten, a jesam dobro, ljudi u njegovom regionu Silbaš, Despotovo, Pivnice skidaju bez navodnjavanja 1700-1900 kg/kJ. Kod nas zadruga je zalivala 6x soju pa ću videti sa njihovim agronomom koliko curi. Ja imam u istom potezu gde i oni pa ću moći da uporedim.
Inače skinuli smo Belgu i u suštini nije ništa bolja od Save koja je bila pored nje. Teško se kosi jer ima štapove k'o za pecanje i kombajn samo mumla kad radi. Sta bi tek bilo da je redovna godina mogu da zamislim. Dakle što se mene tiče ništa specijalno od nje, a očekivalo se.
ima i ljudi kojima je rodilo i preko 3t/kj,ali to je rekla kazala... Danas mi na vagi kaze covek koji otkupljuje da jos niko nije 1500kg prebacio... E sad kome verovati,njemu ili ovima u kafani koji lupaju gluposti... Ja sam kasno sejao i nije bilo pripremljeno bas kako sam hteo,msm da bi bez navodnjavanja imao ispod 1t... A voleo bih znati kome je jos tambor tako rodio. :)
 
Nazad
Vrh