Soja 2017

Imas li Ervine neku sliku da vidim koliko se zeleni parcela.

Ova soja je retrovegetirala i ne bi odbacila listove do novembra. Ima i zelenih mahuna koje su toliko zelene da bi im sigurno trebalo jos 3 nedelje a to se ne moze sacekati.

jq3nsm.jpg
 
Soje koje su sklone retrovegetiranju su Angela i Vendi. Sve je kod Angele dobro osim toga i zbog toga se jos dvoumim da li da je ostavim za seme. Videcemo jos kad dodjemo do nje.
 
Paorpaor, jel si imao već takvu situaciju? Šta očekuješ? Ja prvi put da imam neku soja koja je retrovegetirala.

- - - - - - - - - -

Slavko jako lepa soja. Jel imaš neku sliku u toku vršidbe? Koja je bila vlaga?
 
Imam gotovo svake godine. 2015 smo kosili angelu curilo iz kombajna, ali dala 2000 kg/kj. Prosle je bilo blaze, ali oped dala super, e sad ove cekama pa da vididm.
 
Sava dva puta navodnjavana dala oko 1800 kg/kj, a ona koja nije i malo je dokačila hemija od komšijskog kukuruza dala 610 kg/kj.
 
Danas po podne probali kositi nesto soje ali smo odustali zbog vise zelenih zrna i mahuna, odnosno vlage!
Parcela sa Trijumfom jedan prohod Zmajem 141, 9 reda na 50 posejanih, oko 300 do 350 kg Parcela se zeleni od zelenih listova na biljkama!
Belga za nijansu suvija ali vlaga minimalno 15% bez da je izmerim, isto jedan prohod od 9 reda, oko 350 do 400 kg.
Takodje ima dosta zelenih listova ali manje od Trijumfa.
Posejano oko 1 Maja. Prinos na ovim ranije posejanim bice izmedju 1200 i 1400 kg/kj cime moram biti zadovoljan jer nisam se nadao da ce toliko biti!
Oko 6-7 dana do sledece probe!
 
Danas po podne probali kositi nesto soje ali smo odustali zbog vise zelenih zrna i mahuna, odnosno vlage!
Parcela sa Trijumfom jedan prohod Zmajem 141, 9 reda na 50 posejanih, oko 300 do 350 kg Parcela se zeleni od zelenih listova na biljkama!
Belga za nijansu suvija ali vlaga minimalno 15% bez da je izmerim, isto jedan prohod od 9 reda, oko 350 do 400 kg.
Takodje ima dosta zelenih listova ali manje od Trijumfa.
Posejano oko 1 Maja. Prinos na ovim ranije posejanim bice izmedju 1200 i 1400 kg/kj cime moram biti zadovoljan jer nisam se nadao da ce toliko biti!
Oko 6-7 dana do sledece probe!
Prvo skoči pa reci hop ::namigivanje::, i ja se nadam da će ove od 1.5 pa nadalje biti >1100 kg po kj.
Danas sam detaljno obšao nekoliko parcela jedno zapažanje što me iznenadilo a ujedno i oduševilo što je fantasta koji je na parceli sa Trijumfom bio do skoro vidno zeleniji od TR. a sada je naglo odbacio svo zeleno lišće i lepo je zreo tj ravnomerno je odbacio lišće i ima mnogo manji procenata zelenih mahuna nd trijumfa koji i sad ima lišća kao da je zelen ali mahune su zrele ,ima i veći procenat zelenih mahuna.
Kosili smo danas uslužno Rubin iz rane setve na 70cm, zemlja odlična za soju ("Viner"za one koji poznaju atar)vlasnik radi domaćinski(kosimo već 4 sezone) ali ovako loše nije imao nikada sutra ću znati tačno ali po proceni oko 800-900 kg po kj. 2015 kada sam imao od 1000-1400 kg zavisno od zemlje on je tukao na svim parcelama 1800-2000 kg .
 
Mene zaista niko nemoze ubediti da je soja na 50 cm bolja od one na 70 cm. Vrsemo i jedne i druge koje su i blizu i daleko i jedini kljuc uspeha je kisa.
 
Evo jedna sa 6 reda ,Š klasa zemlje za soju po proceni bice oko tone+-100 kg po kj. ova je sejana baš za 1 maj.
2356233d01ad33e17ff1f25d8a0e3a50.jpg
e4a778ec0c684055f74ba5d4dea8c551.jpg
4bab67e8f497de95c72e639f130beef3.jpg
4bcb004bfdf4e97eed1a120cd87cbadb.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Predvece malo soje probali i ide dobro . Prvo jednu malu parcelu sijana 2.4. Sonja Banjalucka 800kg po ha a onda pozitivno iznenadjenje druga parcela isti datum sjetve i sve i isto bez kise ali Valjevka i drugacija zemlja teska a crna bile ogromne pukotine . Revegetirala i zelenog lista kolko oces . Vlaga 15 a oko 2t po ha .Na 70cm i nista posebno visoka .
 
Nazad
Vrh