Soja 2017

Evo soje kakva je bila
de58f8fce4c969925ee1124af86ea96f.jpg
f8e309da47752e52bac78037a1165dcc.jpg


Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Na ovakav izgled plafon 1000kg/kj,ali eto čudnovata je to biljka. Zna da prijatno iznenadi a još neprijatnije i razočara:bravo:
 
Pa da prosle godine sam imao 2150kg/kj a ove sam dvaputa spartao a prosle samo jednom a ostalo sve isto odradio

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Danas skinuo belgu sa 6kj....prinos tuga, 1760kg sve ukupno....nisam je ni za seme ostavio jer tesko da bi nesto niklo na prolece, koliko je los kvalitet samog zrna...

sad ostaje da se vidi sta ce biti jos od trijumfa, koji je zelenkast jos uvek. on obecava da ce prebaciti 600kg/kj...
 
Danas da ne sedim fraj proterao soju koju sam ostavio za seme kroz selektor.Na celu količinu nemam ni 50 kg otpada sa sve lomom ali su mi juče na prijemu rebnuli 5,5% na primese.
 
Samo ti mogu reći da se i soja i kukuruz daleko najbolje čuvaju u otvorenim džambo vrećama . Neznam zašto ali provjereno bar 2% viša vlaga u džambo nego na gomili ili podnom skladištu .Kolega tri godine za redom ostavlja kukuruz sa 19% u vrećama do proljeća , ja to ni u ludilo nebi smio. Ja sam ostavljao soju sa 16-17% u džambovkama . Najvažnije da se hladno zrno spakuje .
 
Skidao sam Makximus danas na nizim terenima gde ima dosta rose oko tone po jutru odokativno sve mi stoji u prikolicama imaju neki kvar na silosu,na visljem teren tj ona njiva sa slike je dala oko 600kg po kj,alisa mnogo cvrsca i ne otvara se kao maksimus ostavio sam je za seme.
 
Ja sam ostavio sa 16,5 u prikolici i ubudjala se samo dole pored stranica gde je metal. inace pod je od dasaka.
 
Ja završio sa sojom za ovu godinu sorte su bile sava i balkan , rod od 300 kg do 1800 kg sa katastarskog jutra , prosek 950 kg .
 
Nazad
Vrh