Soja 2017

Kakve ima veze kako je nikla ? Soja samo tako nadoknadi 20ak posto ako fali sklopa . Drugi faktori presudjuju.

To moze biti ako fali svaka peta u redu i tako za svaki red, ali kad vidis da nema po deset metara ni jedne biljke... Nema od te racunice nista
 
Danas skinuo soju sa 7.5kj falilo 19 kg da bude ravno 2000kg/kj
4f689805b37640910198f4358b6f8ef5.jpg


Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Danas počeo skidanje soje prinos šaren od 400-800kg po kj višlji tereni,nadam se da će u nižim dobaciti do tone.Nejednako zri ima zelenih a druge počinju da pucaju ništa nisam predavao biće malo prebacivanja iz prikolice u prikolicu sli bar nisam imao rastura po njivi.Ovi što su čekali da sazre te zelene imaju zeleno đubrenje.Ne zna čovek šta da radi tj šta je veće zlo...
 
Soja trijumf sejana 06.04,baceno ujesen 200kg/kj 15-tice a predusev bio kukuruz a u kukuraz bacam 200 15-tice i u prolece 200 urea i soja bila dva puta spartana a prosle godine sam imao 2150kg/kj ali samo jedno spartanje

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
U tom delu atara slabo bilo kise naspram drugih dela atara,nije bila nesto ni visoka soja, ja se isto iznenadio nisam opcekuvao toliko jos kad mi covek na silosima radio rekao da akontna cena je 50 din

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Pa koliko onda će tek tamo biti soje,kad ovde toliko a slabo bilo kiše, te vaše njive ko da su na spratove.:osmeh:
 
danas skinuta soja sava i maximus 500-600kg/ha prosek, pola odneo led pola susa..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Znači da kod vas suše i nije bilo,prinosi kao u najboljim godininama.Znači da ona teorija odbacivanja cveta i mahuna na velikim temperatura kod vas ne važi,tako smo blizu a tako vremenski uticaj različit kao da ne živimo u istoj zemlji,a deli nas razdaljina od samo 40km.
 
Evo slika od prekljuce
http://www.oldschool-samp.com/slike/?v=2139295618.jpg
2144196618.jpg

Valjevka, setva 6.5.2017. zemlja je dosta peskovita a soja bas lepo izgleda s tim kakva je zemlja i koliko je padavina bilo, danas smo je zakosili ali odsutali jer je jaka i ima dosta zelenih mauna kada sam dosao izmerio vlagu a ono 13,6 da sam znao nastavili bi.
215530qpq.jpg

2144303518.jpg

Ova je samo par km dalje ali nece se skoro kositi, lepo izgleda i malo je polegla i sva se upetljala ne moze se setati kroz nju, i obecava. Obe su sejane na 50 cm.
 
Svaka ti čast na iskrenosti.Ko nije imao svoja radila ili je bio u arendi taj je u bunaru.Ja u nedelju idem kod kombajnera da me ošiša do glave i da završimo sa ovogodišnjom sojom.Mislio sam da mu ne platim zbog lošeg roda i tako to... ali puće bruka po selu pa ću se ipak mašiti za novčanik.Gledaju me pradedovi sa neba pa neću da ih razočaram.Nikad nikome nismo ostali dužni pa nećemo ni sad.Studenti nek se malo stisnu ove godine,ne moraju svako jutro burek sa mesom.Suša je,nema se.
 
Od tog bureka su dosta njih krenuli! Sparanje, sparanje, sparanje = bogatstvo!!! Cudo sto moze uraditi od zivota sparanje i NJET BUREK evri dej! :haha::ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh