Soja 2017

Kod mene svaka treća stabljika poprilično zelena a ima i lišća dosta...:udri::udri::udri:
 
Jucerasnja slika necega sto se ne moze nazvati sojom:

2wc3a11.jpg
 
poceo etapno skidanje soje, pola njive zelenije pola zrelo morace na dva puta da se vrse jedna parcela. Prinos oko 1400 kg/kj sorta Sava. Vlaga 12.2 i sve skladistim kod kuce.

Zemo ako ne napišeš gde je ta "okolina NS" mi iz okoline ćemo te smatrati za notornog lažova .Inače juče i danas skinuto oko 26 kj uglavnom sava i malo belge,prinos od 250-500 kg/kj,na jednoj njivi od 3kj save bilo 1780kg(njiva prve klase đurena svake pete godine,nikad nije bila soja)Sad sam se setio čovek nikad nije sejao soju(ima krave)i umesto nitragina doneo slavol,ja ga vratio u selo ali nisu mu hteli vratiti slavol pa smo umešali i nitragin i slavol u seme i posejali.Nemora ništa da znači(ne koristim šećerne vodice) ali nastavio sam da sejem sebi 100m dalje (soja na soju bez đubriva)i prinos je bio 350kg/kj:sta::ppozdrav:

Cici ovo extra roba pa još i dve prikolice.kod nas se za manje od 8 jutara ni ne ide sa priklicom.Danas bacim oko po ataru (kukuruzi ne smataju)nabrojim 6 kombajna i nijedan prevoz.
 
Poslednja izmena:
Oko NS ja nisam video usev za taj prinos. Sto bi rekao jedan moj Staparac kada sam ga pitao pa gde mu je ta njiva (ima 100kj kukuruza kaze) on mi kaze ne prolazis ti tu:haha:
 
Bio sam pre 20-tak dana u "okolini"Stapara,nisam izlazio iz auta ali mislim da 2t/kj neće biti lovačke:ppozdrav:
 
Ne razumem u cemu je problem ako je covek izvuko takav prinos, plus ga lazovom prozivate.
Da ne imenujem ali ako bi napisao taj i taj o takvom prinosu onda bi to lako prosao.

Prozivamo ga za lokaciju,što si ti stavio Lokve a ne samo j.Banat.Nerviraju me ljudi koji javno nešto žele da kažu a kriju se.Kać je okolina NS a Ratkovo nije.Tamo sigurno ima prinosa preko 1500kg.
 
@Steco
Okolina Stapara je i put od Backog Brestovca ka Staparu, tamo je 2.2t soje bilo na jednoj njivi. Ako si isao od Doroslova ka Staparu tamo su losiji usevi jer je i zemlja losija.
 
Moj komsija juce kosio pa se hvali da je imao 2t ravno po kj. A koji sam ja maler nadam se 1500 kg ako bude

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Nisam se jos raspitivao za cenu,nadam se da ce biti ko u kisacu 54

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
U jesen sam bacio 200 kg po kj. 15-stice hemiju sam odradio na vreme i dva puta spartao pa videcemo sta ce biti

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh