Soja 2017

Uzmu se velike cevi, ima ih po otpadima..i na njih se navare siljci ili naostrene sipke..Pa se to postavi na par mesta po njivi jos pocetkom avgusta. Naravno, kad se postavlja, obavesti se selo o nameri. Samo vlasnik njive zna gde su te klopke postavljene i koliko ih ima.
Neki veselnik koji krene po 'ladu da skuplja tudje nece izvuci kombajn iz takve njive.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
 
poceo etapno skidanje soje, pola njive zelenije pola zrelo morace na dva puta da se vrse jedna parcela. Prinos oko 1400 kg/kj sorta Sava. Vlaga 12.2 i sve skladistim kod kuce.
Bas i mene zanima koji deo atara.

- - - - - - - - - -

poceo etapno skidanje soje, pola njive zelenije pola zrelo morace na dva puta da se vrse jedna parcela. Prinos oko 1400 kg/kj sorta Sava. Vlaga 12.2 i sve skladistim kod kuce.
I mene zanima koji deo atara.
 
Prva soja skinuta danas . Dukat sijan kraj marta . Danas kad sam išao da vidim toliko jako se čulo pucanje na njivi kao kada se kukuruz kokičar peče. Neki dan kada sam prvi put gledao bila nedelja , pa Gospojina , pa dočekalo danas . Razmišljao dal da idem sa tanjiračom , al reko aj da vidim . Za divno čudo mnogo više nego što sam mislio , skoro tona po ha , tačnije izmedju 900 i 1000kg/ha . Na zemlji je ostalo po procjeni najmanje 300kg/ha.
 
Danas ipak nismo skidali(silirali) Wendy,ostaviću ga još jedno vreme pa nek puca koliko oće,napravio bi samo njesra sebi ako bi skinuli...:ppozdrav:
 
Dobro de,ne secam se eli bilo 20 ili 40 jutara komad,bitno je da je preko noci nestalo..a i sto kaze dejaaa,ne znam da li su cista posla ali bresaka nema

- - - - - - - - - -

Dobio od dede u nasledstvo sigurno..

To je 2012 tokom noći ovršena soja Turincu na državnoj zemlji u Srbobranu oko 52 ili 56 kj i usput još jednoj ženi iz Srbobrana 3-4kj ako se dobro sećam.Te godine su po Feketiću i Malom Iđošu vrli i kukuruze tako.
 
U nasem ataru od 500 do 1080 kg/kj (ono sto sam ja cuo), kukaju ljudi da im se osipaju soje, bukvalno stanes pored njive a one vrcaju ko kokice. Sto se toga tice ja sam sa belgom jako zadovoljan ni jedna nije pukla da je osula zrno. A sto se mog prinosa tice ja nisam ocekivao ni ovoliko, jako je to lose izgledalo vislja zemlja a ona sparusena-smezurana koloko je to peklo.
 
Danas ipak nismo skidali(silirali) Wendy,ostaviću ga još jedno vreme pa nek puca koliko oće,napravio bi samo njesra sebi ako bi skinuli...:ppozdrav:

Ja moju lopatam i sušim u dve prikolice (sloj oko 10-15 cm). Večeras odneo uzorak i ima 14.8% vlage. Računam da će još jedan dan na suncu biti dovoljan da padne na 13%.
 
Nazad
Vrh