Soja 2017

U nedelju ovrsena Sava, danas predao, 900kg/ha vlaga 12%
Mnogo je pocela da se otvara, a bilo je i zelenisa poprilicno, ali da sam cekao bilo bi jedva 500kg/ha
 
Skinuo dve parcele sa savom. Prinos u proseku 510kg po kj. Vlaga 8.8% a necistoce 3% i opet mi bolja Sava od mnogo sorti. Bar se nije otvorila
 
dukej@Sava ti je bila prezrela mogao si možda pre 3-4 dana skidati...:ppozdrav:

Znam, al' to je ona njiva koja je dobila dikambe malo (al' nije uticalo na prinos pošto sam na drugim parcelama imao 330 kg/kj Save) pa je deo uz kukuruze malo kasnio i bio zeleniji. Pre par dana kombajner i ja smo je gledali i složili se da mora još koji dan da ne bude puno zelenih zrna kad sad gledaju da ti i iz oka otmu...

Nego sad gledam odvagu, odneo sam na mešaonu i nema pozitivnog boniteta na vlagu, a negativni bonitet za primese ima. Prošlu turu sam nosio na silos i tamo je bila pozitivna bonifikacija na vlagu. Ne znam da li ima veze što silos drži Viktorijia a mešaonu Uljarice?
 
Kod nas ima ,,rekordera" kojima je rodilo i po 2500t/kj... Ljudi lazu sami sebe... A na silosima mi govore ljudi da je retko ko prebacio tonu...
 
dukej@Od 10% bi trebalo da ima...ja nenosim tamo od ove godine imaju i kalo rastur i neću ja te egzibicije njihove...:ppozdrav:
 
Oho... Imam zalivanu savu, vredi ove godine selektirati i krcmiti :) Nece jos za 15. dana... Posto ljudi prodaju dobro selektiranu robu u dzakovima?
 
Kod nas na novom otkupnom mestu krenuo otkup. Ne smem pisati prinos, kada vidim koliko druge kolege imaju.
 
Sklnuli savu i apolo danas,okruglo 500 kg po jutru naplative,srecom nije se pocela otvarati.Koliko smo padavina imali dobro ista i ima.Cujem danas da smo dobili samo 20 litara kise od setve...
 
Trenutno što sam danas kosio,debakl teški prinos nije dostigao ni 300 kg po jutru.Ko bude imao preko 1000 kg po jutru bice rekorder...
 
Kad vec spominjete apolo, drugar ga skinuo pre par dana, na 2 jutra 420 kg...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
dukej@Pšenicu nosio tamo i bilo kalo rastur i nigde više samo kod njih...A ti si sad dobio odmah obračun i treba da piše ako ima...:ppozdrav: Jedino ako nisu nešto menjali zbog vanredne situacije kod nas...:sta:
 
kod mene 11 metara/kj
Da se deo na bregu nije poceo otvarati bilo bi nesto vise ali za ovu godinu nije lose...
 
poceo etapno skidanje soje, pola njive zelenije pola zrelo morace na dva puta da se vrse jedna parcela. Prinos oko 1400 kg/kj sorta Sava. Vlaga 12.2 i sve skladistim kod kuce.
 
Nazad
Vrh