Soja 2017

Cujem u selu vec krenuli ovi veliki strucnjaci sto imaju puno arende da raskidaju petogodisnje ugovore o zakupu a bitno da su nabili cene 300-350 evra pa se usrali da ce i sledeca god.biti sušna.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Umor...Maximus otpada, a Apolom sam zadovoljniji nego Savom i Maximusom(jako su blizu njive jedna pored druge), mada je zrno tako lose da se plasim da ga ostavim za seme. Videcu kad zavrsimo celu njivu.
 
Danas drugaru na dva otkupna mesta vlagomer izbacio ERROR,a na njivi se otvaraju mahune i zrna po zemlji mnogo...:ppozdrav:
 
Umor...Maximus otpada, a Apolom sam zadovoljniji nego Savom i Maximusom(jako su blizu njive jedna pored druge), mada je zrno tako lose da se plasim da ga ostavim za seme. Videcu kad zavrsimo celu njivu.
Nisi valjda lud da ostavljas ovo seme.2012 mi je seme izgledalo duplo bolje nego ove pa ga nisam ostavio a ove s kim sam god pricao nece ga ostavljati.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Mislis da cemo u prolece kupiti bolje seme ??
Ej secam se semenske robe 2013 sta smo sejali kupovno, jer domace nije valjalo. Najverovatnije cu od drugara uzeti jer je njegov Galeb odlicno nalio ove godine, a cekam i njivu sa Rubinom.

Kris tako je meni danas bilo, mahune prezrele a ona se lepi u bunkeru.
 
Mislis da cemo u prolece kupiti bolje seme ??
Ej secam se semenske robe 2013 sta smo sejali kupovno, jer domace nije valjalo. Najverovatnije cu od drugara uzeti jer je njegov Galeb odlicno nalio ove godine, a cekam i njivu sa Rubinom.

Kris tako je meni danas bilo, mahune prezrele a ona se lepi u bunkeru.
Ja sam resio kad vec kupujem seme da kupim seme kukuruza i promenim malo plodored nemogu se vise boriti sa ambrozijom.Soju sam sejao 4 god.zaredom

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Umor...Maximus otpada, a Apolom sam zadovoljniji nego Savom i Maximusom(jako su blizu njive jedna pored druge), mada je zrno tako lose da se plasim da ga ostavim za seme. Videcu kad zavrsimo celu njivu.

Ostavljen apolo za seme, trebo sam celu zmajevku izdžakirati i seletovati pa biznis (nadam se da je klijavost dobra inače džaba ste krečili :osmeh:), dosta krupno seme i lako se vrše, mislim da se najmanje otvara ove godine, nije velik rastom a spratnost mahuna mala, kod mene je položilo za ove 4 godine ispitivanja.
 
Danas sam skinuo 7.5 kj Save i 2 kj Wendy. Sava 300 kg/kj, vlaga 8.2% i primese 2.2%. Wendy, koja se prosula deset puta vise od Save je jos uvek previse zelena, tj. polovina je prezrela i ona se strasno otvorila, a druga polovina su zelena zrna i pasulji. Savu sam predao, a Wendy sam podelio u dve prikolice pa cu je mesati dva tri dana dok se malo ne prosusi. Po prikolici sacujem da ce biti oko 400-450 kg/kj. Uglavnom teska katastrofa sa sojom kod mene ove godine.
Prve dve slike su Sava a druge dve su Rubin kojeg cu ostaviti za seme (a koji je preko puta ove Save).


5633a42491b63c6c1a788d7e4ea1e787.jpg
1f1f58a502c132d68bdc8c6e6a8111bf.jpg
377b4e7446b357bf070ca3bc01b511e8.jpg
7054420ea0700f15dd33301cb282ab7f.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ostavljen apolo za seme, trebo sam celu zmajevku izdžakirati i seletovati pa biznis (nadam se da je klijavost dobra inače džaba ste krečili :osmeh:), dosta krupno seme i lako se vrše, mislim da se najmanje otvara ove godine, nije velik rastom a spratnost mahuna mala, kod mene je položilo za ove 4 godine ispitivanja.
Mislim da i kod mene Sava ide u istoriju.
 
AKO imas cistog Apola viska ostavi mi jednu vrecu da imam za cisto seme sl.godine, sad cu ostaviti mesavinu apola-maximusa za sl godinu na koje jutro, pa bar pola da imam cisto iduce godine.
 
Danas sam i ja pokosio apolo što sam doneo za seme iz Turije.....od našeg člana.....
Obzirom da je na repištu dobro je i rodio.....oko 1500kg po kj...vlaga 10,7 primesa 2.2
sutra kosimo savu.....videćemo razliku...
 
Nazad
Vrh