Soja 2016

Dva roka setve ubuduce,rane sorte-rana setva,kraj marta-pocetak aprila,,kasna setva,pocetak maja-kasne sorte.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Kombajner u Macvi vrsi 3-3.5-6 tona po hektaru za sad, doduse mali uzorak. Moja Sava izgleda nece za deset dana. Jako neujednaceno zrenje...
 
Danas sam bio u obilasku soje. Kako mi izgleda bliža je prinosu od 1500 kg/kj nego 2 t/kj. Daj Bože da grešim, ali su ih kiše nekako uvek zaobilazile. Ima mahuna, ali su zrna sitna. Još nekih 7-10 lepih dana i može da se vrši. Sava i Trijumf su u pitanju. Sava mi lepše izgleda na oko ali vaga će reći sve.
 
Nešto pričam sa komšijom pošto oboje gajimo svinje,šta se više ispalti posejati svoj na 1ha ili po trenutoj ceni kupovati,jel ušteda veća od 200€ u korsti toga da sejemo?
 
To su dva odvojena posla nema veze jeno sa drugim. Sij ono što najbolje uspijeva kod tebe , što najbolje znaš i na čemu najviše zaradjuješ . Ako ni na čemu ne zaradjuješ više od arende daj drugome. Sebi kupi za pare kad ti šta treba .
 
Pa ja već svu zemlju izadjem,ali kod mene niko ne seje soju,a da bi počeli sami da pravimo koncentrat treba nam i ona,zato ne znam dal se isplati sejati ili kupovati,sejali bi na jednom hekatru.
 
kod nas smo najvise zabelezili 27 meteri po kj. 2014 god. i to nikad sa puta nebi rekao da tako moze biti... znaci od godine senku da probamo...
 
Radjena danas kod jednog poznanika maksimus 20 kj na vise parcela prinos je prosek 17 meteri po kj,covek je pedantan njive ciste,seje isklucivo soju preko 20 godina ,dal kisa nije na vreme il nesto drugo,al prinos je taj.
 
Poslednja izmena:
Radjena danas kod jednog poznanika maksimus 20 kj na vise parcela prinos je prosek 17 meteri po kj,covek je pedantan njive ciste,seje isklucivo soju preko 20 godina ,dal kisa nije na vreme il je pala u pogresno vreme pa je potparila ili nesto drugo,al prinos je taj.
Iskren komentar,realan,svaka cast.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Poslepodne izasli sa jednom plavom prikolicom da probamo. Trijumf sejan 18 aprila, vlaga od 11,9 % do 12,5 %. Ima malo zelenih zrna i mahuna ali nije strasno. Sutra krecemo.

oj06tj.jpg
 
Nazad
Vrh