Soja 2016

Kako će mraz ( nije mnogo jak ali ipak mraz ) uticati na soju u fazi da nisu opali svi listovi , požutjela manje više , recimo trećina listova opala zrno još meko a ima i jedan dio , možda četvrtina zelenih zrna ?
 
Ima moj komšija u bašti istu situaciju....danas sam bas gledao zrna- crna i smežurana i neka braonkasta boja.... odvratno na oko.
 
Odlican snimak samo muzika je trebala biti prikladna za atar u kom je rodila soja ,napokon mozda je soja u nasim predelima tu i izmisljena 70 tih godina.Pozdrav prijatelju
 
Pozz narode! Razmisljam da na prolece po prvi put probam soju, citam da treba osnovno djubrenje sada u jesen da se zaore, tacno to?
Da li je isplativa, mora li da se navodnjava, ili uspe da da dobar prinos i u susnim godinama :)
 
Na susu je izuzetno osetljiva vise i od kukuruza osim ako ti je njiva u blizini reke pa ima redovne jutarnje rose.
 
Što se tiče soje, to je to za ovu godinu.... Juče završili. Prinosi šareni, od 18 do 31 po jutru (najviše zavisilo od kvaliteta zemlje). Ovogodišnji prosek 22,5 po jutru, mi zadovoljni... :ppozdrav:
 
Bravo Gorane ,samo ostro .Nije mi bila namera da provociram ali ipak nas atar je premija pa sam mislio da je zasluzila neku nagradu bar kao muzicka pratnja,trebala je da bude kao sala izvini.A ovo kolega da je ipak majka Srbija pa mozda je nekom i maceha.
 
Lepo skockan video sa muzikom,iako neslusam takvu vrstu muzike nije mi smetala,iskreno nisam ni slusao muziku sta peva. Ali svaka cast za video

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
U mom ataru se zavrsava samo za jednog znam da ima vecu povrsinu a u okolnim selima ima jos par stotina jutara i to lepi prinosi.
 
Juce po podne zavrsio i ja zadnju parcelu pod sojom!
Sve ukupno, zadovoljan sa prinosima! Malo posejano Fantasta a najbolji po prinosu, dok Trijumf standardno odlican!
 
Nazad
Vrh