Soja 2016

Stanislave na koliko si sejao i koliko đubriva,jel prinos za ponos?
 
Na 50cm izmedju redova a u redu 4cm.Bio je prinos za ponos i prosle godine a ove je samo potvrdila ocekivanja.

- - - - - - - - - -

Bilo je njiva i sa i bez djubriva, bilo je razlike naravno.
 
Evo čisto radi zanimljivosti , kolega iz SADa slikao iz kombajna kako izgleda soja sa prinosom preko 6t/ha .

get-attachment.asp


get-attachment.asp
 
Ljudi zavsi li se zetva soje? Mi prekuce zavrsili. Prinos od oko 2t pa do 4t po hektaru. Steta sto je taj veci bio samo na maloj povrsini :haha::haha:
Nego ovako. Sorta je neka Aura. Sejemo je godinama. Sad sam je nosio na analizu (otkupljivac radi za Victoria Logistics) i pokazuje tragove modifikacije i ne mogu da je prime. Koji razlog moze da bude? Da li je moguce da posle vise reprodukcija pokaze te tragove? Od kombajna nije jer je dosao iz zetve kukuruza. Ostaje jos mogucnost oprasivanja.

Zakljucak je da cu morati da predjem na nove sorte. STa mi preporucujete od nekih iz srednje grupe zrenja? Njive su poljske (3. klasa zemljista) i blizu reka su pa postoji mogucnost navodnjavanja.
 
Da nije možda Laura?OD više reprodukcija ne može da postane modifikovana nikako.Možda ti je prošle godine kombajn zarazio seme.
 
Da nije možda Laura?OD više reprodukcija ne može da postane modifikovana nikako.Možda ti je prošle godine kombajn zarazio seme.
Bas Aura. Veoma stara sorta. Nasao sam je u jednoj knjizi koju sam nasao u propaloj zadruzi kad smo je kupili. Slikacu kad budem imao vremena.
Totalom nije prskana. Ostaje da je kombajn zarazio prosle godine. Danas uradjen test i onaj sto je radio se cudio kako je odjejdnom pokazala obe crte. Videce sutra kad uzme uzorke sa onim stapom.
 
Ovrsene kaca i favorit sa 2.5 hektara postrno po zitu, ukupan prinos 3.9 tona, ili ti malo vise od tona ipo po hektaru. Sejano 30.06, nista nije baceno djubriva, morao sam kupiti seme i dva prskanja od 20 hiljada ukupno. Valjda ce nesto ostati sem semena za sledecu godinu. Razlog loseg prinosa: katastrofalna priprema i nicanje dobrog dela posle cak 15-20 dana. Palo mi 35l kise po svezem oranju... Sledece godine tanjiranje usluzno, mislim da ce se to pre isplatiti... 25 tona soje sa 7 hektara (u to racunam i ovu postrnu) ceka bolje dane sa cenom, za koje sumnjam da ce doci :)

- - - - - - - - - -

Da, vlaga je bila 13.7
 
Ја сам јуче скинуо пострну соју. Имао сам принос од свега 1300кг на 4кј. Разлог лошег приноса су проклети зечеву који су појели скоро 70 посто соје....

Проклете штеточине и проклети ловци који су их пустили пролетос...
 
Auh, pa kolko je to zeceva bilo? Kod mene uvek malo grickaju, ali posle ja to ne primetim nista dok se malo otme soja u drugom mesecu.
 
Nazad
Vrh