Soja 2015.g.

Ne gledaj uzrast soje već uzrast korova jer ako prerastu muke Tantalove.
 
Ambroziju smo hvatali sa Corumom sa 4 lista i jeeeeedva je uspelo sa 2l/ha. Nalazio sam primerke koji su krenuli da teraju izmedju stabla i lista zaperak. Dakle to je kasno za primenu. Spartac ce poseci, a i nece biti konkuretno usevu, jer dok istera zaperak soja ce biti vec povelika.
 
Sutra krecemo sa prskanjem fastak 0.15l/h

[video]
bbZ9IaH.jpg
[/video]
 
Angela



Maximus


Angela posejana 11.04. i tavanusa dosejano 3 reda 04.05. moje misljenje da ipak treba ranije sejati
 
Nema druže,ni trunke!
Ta vukojebina je bila lane potopljena još više,dosejavana,pa rodila oko 1500kg/kj
A sušne 2012.e 2200kg/kj :osmeh:
Taj breg što se vidi na slici sa žbunjem je obala "korita" plavnog područja Dunava,a odakle sam slikao je kanal,bude leti rosa i u podne :osmeh:
 
Mi sutra startujemo sa tretmanom za uskolisne korove.Od prošlog prskanja pojavilo se dosta sirka taman kako treba.
 
Danas zavrseno sa uskolisnim, doze Flupisora 0,5-0,75/kj videcemo za 15 dana kako je odradio...sledi jos jedna tretman sa Corumom+piano.

- - - - - - - - - -

Sale dobro gruva Sava :ppozdrav:
Probao sam prosle god. spartanje sa sirokim pacijim nogam koje malo podgrnu soju i u zetvi nema problena da se pokupe donji spratovi, tako da ce raditi i ove godine.
 
Danas smo malo uređivali travnate lenije trimerom,krčili trnjine koje se šire u njivu,trimerom i motorkom,sve u svemu,dosta je za danas,ruke neosećam
Desno moja soja,da nedođe do zabune :osmeh:

IMG_20150530_100252.jpg


Evo i dve parcele soje,na repištu,sejane na 50 i 70 su sve takve,ponedeljak kreću momci špartati,njive koje mogu,ima dosta parcela,gde u doljama još ima vode :sjasi:
Prskanja za sirak ove godine samo na parcelama gde je predusev kukuruz,a sejane žitnom

IMG_20150530_105912.jpg


IMG_20150530_122145.jpg
 
Nazad
Vrh