Soja 2015.g.

2jg3ptj.jpg
116ht36.jpg
2s10wnl.jpg
2s7f3oi.jpg

Na zalost slaba kamera na mobilnom ali ako se vidi tu je preko 30 posto otvorenih mahuna a vlaga kada se ovrse oko 20 posto.Na 3 hektara smo zakosili i vlagomer nije mogao da izmeri vlagu a ima 30 cm donjih mahuna koje su vecina otvorene.Nije samo kod mene vec i kod majstora kombajnera ista situacija.
 
Bolje da danas nisam isao u atar, imao sam sta da vidim,balkan nikad vise ne sejem bas zbog ovoga, em sto je soja bedna jos je je i ovaj pljusak ovrsio na pola ...
kchruw.jpg
 
Danas posle podne omlati 8,5kj (4 i 4,5kj) sorta maksimus, u moju njivu neće više, otvara se ko kokica i lupa se zrno strašno, prinos i vlagu ću znati sutra kad predam a mislim da je odokativno prinos između 1500-1600kg po kj a vlaga između 14-15%.Ništa bez save:osmeh:.
 
Каћа сејана 29.4.2015 године дала род од свега 1925кг на њиви од 1кј (реч је о огледној њиви), презадовољан приносом, зрно крупно ко да суше било није. Оставили је за семе за догодине.

Најлошији ми био Галеб, на једној њиви бацио свега 1065кг/кј, на осталима ту око 1200+кг/кј (њега сам имао највише посејаног), Сава и Максимус пребацили нешто мало преко 1500кг/кј. Свње у свему задовољан приносом....

Данас обишао пострну соју, расте ко из воде, пријале су јој кише.
 
Nazad
Vrh