Soja 2015.g.

Najvjerovatnije zanošenje nekog herbicida od komšija . Nevjerovatno je kolko daleko može da ide , čini mi se da je laudis u tome šampion , al oće i kalisto , možda i dikamba . To sam se kod mene jednom uvjerio , bilo zahvatilo skoro cijelu njivu po širini a do komšije skoro sto metara . Da je tako vidjelo se jer je moja njiva duža od njegove i listovi su bili takvi samo paralelno sa komšijinom njivom a u produžetku normalni . Kasnije al nakon možda i mjesec dana nestalo je i bila je normalna.
 
Nije ni slično ovome sa slika a nije ni zanošenje na jednom mjestu je sve soja 500m uokolo i pojavilo se na onoj u sredini i čelo nje (a te dve soje su najbolje od svih tamo)slikaću sutra da vidite .i zaboravio sam reći da nije bilo do prije 8-10 dana
 
Slažem se sa Mominom kostatacijom a što se tiče grinja još nisu uslovi za pojavu i napad i nezaboravite da grinje počinju napad skrajeva njiva i obično su to parcele koje se nalaze pored glavnih drumova (gde je prometan saobraćaj) ili u blizini drveća.
 
I ja sam imao tu situaciju jedne godine. Cela njiva je u pitanju, znaci automatski nije od komsije. Moze biti predusev, tj preparati koji su se koristili prosle godine. Ne znam... Ali znam da joj nece faliti mnogo. To je bilo 2012 godine, i imao sam 3 tone u onoj susi po hektaru...
 
Kakva su iskustva sa plamenjacom u soji i suzbijanjem ?
260zk9l.jpg
 
Ako imaš para na bacanje ti udri, derane oladi malo, pregorećeš ko licna, ima ona dosta lišćurine, niš nediraj, odmori malo.:ppozdrav:
 
Ma kontao sam da moze sa Ridomil Goldom ,ne znam koja mu je cena ,ali mi se cini da nije skup( ili bar zato sto ga u basti koristim na malo pa tako deluje). Nije mi stigla prskalica jos uvek tako da ne vredi ni da ulazim. najavili su i temp preko 30 pa verovatno nema toliko smisla :ppozdrav:
 
Dragane,nemoj više kačiti ove slike,nabićeš nam kompleks.Ova tvoja soja je vrh.Ima i drugih dobrih ali tvoja,,,
 
Pankin , a pogledaj ove slike , da ne liče malo više na taj slučaj nego te slike virusa :

images


ili još bolje u google slike ukucaj ili kopiraj " dicamba drift injury soybeans " pa vidi sve slike što daje .
 
Jeste, soje su u jako lošem stanju, katastrofa, možda 10 metara po jutru. Otkupljivači će morati odrešiti kesu ove godine ako žele robu, jer robe neće biti! Jedino onaj GMO iz uvoza (ali ima takav i ovde!!!)
Ko nezna da nezna, pomozi mu. KO misli da zna, a ne zna, beži od njega ! Samo se vi sprdajte !:bravo:
 
Nazad
Vrh