Soja 2014 god

Svasta sam video, ali da se soja seje 19. februara na parceli od 50-ak ha sejalicom za uskoredne kulture, to sam juce prvi put video:

 
attachment.php


- - - - - - - - - -

Jel ima neko seme balkana na prodaju :osmeh: daleko je to od dobrog prinosa, al naj bolji kod nas.

koja kolicina ti treba ?
 
Ledinu je šteta ne iskoristiti za kukuruz i to 2 godine zaredom pa tek onda soja , samo malo gušći sklop i bolja zaštita od crva.

Soja ce definitivno na kukuruziste a na ovu parcelu gdje je bio pasnjak ide kukuruz, tako bih rijesio odmah ali je problem sto sam izvukao stajnjak na tu parcelu gdje bio kukuruz a sad bi trebala soja da ide tu, a to mi je blizu kuce pa tako mogu da pratim soju, jer je prvi put sijem.

- - - - - - - - - -

Eto posto prvi put idem u gajenje soje, molicu kolege da me posavjetuju kad mi nesto nebude jasno...
 
Ma biće dobro , još što je blizu kuće i ako nije mnogo , ako promakne koja ambrozija može se kasnije počupati malo po malo nije to neki problem kad ima volje.
 
Imam zelju da probam na svom gazdinstvu sa uzgojom soje pa me stim interesuje kakva je ova sorta GOSTAK kakva iskustva imate sa istom ?
 
Nazad
Vrh