Soja 2014 god

Jeste marčelo.

Moje seme a držao sam na terasi pored prozora koja se greje ali je malo hladnije nego u kući (3-4 stepena), a nicanje bilo 7-10 dana, bilo je toplo tih dana i napolju.
 
Ove zime jos nisam proverio klijavost. Mozda ni necu jer seme Trijumf iz 2012 (susa velika) koje sam testirao prosle zime je imalo 85% klijavost i bilo je sve u redu. Nadam se da ce biti u najboljem redu!
 
Kameni od 35 posejanih semenki 32 su lepo nikle i počele da se razvijaju dok tri su krenule i jako teško su počele da izbijaju i kasne u odnosu na ostale tako da njih u opšte ne računam, loša energija, tako da 91% je klijavost što je dobro.
 
A kao se zove taj kineski pulsar?Ja koristim kombinaciju simfoni,pulsar,okson,trend i na kraju kletoks.Malo mi soja dobije samar,izgleda od pulsara iako neidem punu dozu,0.3 lit po jutru.Al sto se tice korova,kao metlom odneseni.Ja sam prosle godine platio galeb 140 din/kg,tako da ova cena nije losa.:osmeh:
 
Pitao danas u poljoprivrednoj robnoj kuci za kineza(zamena za Pulsar)nemaju pojma????
Pulsar stara cena 5600 dinarjev....
 
BASF ide sa nekom novom pričom, kombinacija pulsara i basgrana, corum. Mislim da ćemo to probati ove godine u soji. Nažalost ništa o tome nisam našao na njihovom sajtu.
 
Nazad
Vrh