Soja 2014 god

Dali je ostavio neko soju za seme sortu Sava, a da će mu preteći tj da ima viška, ja tražim da kupim jedno 300-350kg ? Može na pp, hvala.
 
Ja nesejem soju sa prošlogodišnjih 1200 kg po k.j. zaradio je samo onaj ko ju je odkupio po 45 dinara tako da sam rešio da sačeka neko vreme .
 
Na koji razmak zrna u redu idete , ako je medjuredni razmak 70 cm , pitanje za one koji seju na 70 cm , i sa koliko rupa su vam ploce za soju sa takvom kombinacijom medjurednog razmaka , hvala.
 
evo mene ja vecinom samo citam slabo pisem samo pitam sta me interesuje,bolje kad covek cuti i cita.
 
Na koji razmak zrna u redu idete , ako je medjuredni razmak 70 cm , pitanje za one koji seju na 70 cm , i sa koliko rupa su vam ploce za soju sa takvom kombinacijom medjurednog razmaka , hvala.
Ja sam sejao na 70 a razmak u redu mislim da je 2,7 cm bio(najmanji u katalogu olt sejalice)ploce sa 120 rupa.
Sad posto imam 6-0 rednu sejalicu icicu na 50cm a razmak u redu oko 3,5-4 cm.Ploce i dalje sa 120 rupa samo da dokupim jos 2.
 
Ljudi razmisljam da ove godine posejem soju na istoj parceli gde je bila i prosle godine. Ustvari, od 6 kj, soja je bila na 4, a na ona druga dva psenica. Imao sam prilicno dobar rod. Prvo sam hteo da posejem kukuruz za zrno, ali nekako mi se soja cini isplatljivija.
Dogodine na tu parcelu planiram sejati repu. Sta mi je raditi
 
Nabavljen za ovu godinu:

20qmmig.jpg
 
Ih pa tim pivotom se prskalo godinama. Verovatno je da je stetan, ali sta nije stetno.
 
Nazad
Vrh