Soja 2014 god

Videćemo, šta će biti...
Sve nešto mislim da će cvetati pre velikih letnjih vrućina, pa ako bude tako - biće roda.
Ako u prvoj polovini aprila raspale mrazevi - ćao soja.
 
Ja sam danas oprskao posejanu soju Proponit+Mistral na crno, posle podne dooobar pljusak je zalio herbicide:osmeh:
 
Pazario danas ploce za soju od 100 rupa u 2 reda, 6kom. 2000din.

- - - - - - - - - -

Sta kazete za amosulfan 20%-N u soji? hteo sam 100sana al ovaj moj nema, osnovno djubrenje je izostavljeno...
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Slike od petka, njiva je baš talasasta...ali nije se otelo.
 
Ja danas posejao soju i oprskao veceras,vlage slabo,kasno sam dobio da radim parcelu,patosao osokom,pre neki dan poorao,potanjirao,povlacio,sredila se solidno,gajna zemlja,ali ako ne bude kise dzaba. . .
 
Zavrsio danas sa setvom soje na "suvom" zemljistu posejano je oko 45-50 kilograma semena po jednom jutru,medjuredni razmak 70cm sorta balkan.Polako cu preci u ritove za vikend ili od nedelje zavisno od vremenskih uslova...
 
Zavrsio danas sa setvom soje na "suvom" zemljistu posejano je oko 45-50 kilograma semena po jednom jutru,medjuredni razmak 70cm sorta balkan.Polako cu preci u ritove za vikend ili od nedelje zavisno od vremenskih uslova...

Stevo koliko si duboko polozio seme i koji ti je razmak izmedju biljaka? Mi smo juce spremali sejacicu majevicu(4 reda 70cm) i na menjacu smo namestili kombinaciju B1 sto mu dodje na razmak 3.9cm a nesto se dvoumim da sejem i na 4.2cm.Dubinu setve nismo namestali to ide na njivi kad utvrdimo stanje vlage.
 
Посејана соја сорта максимус, сад пада кишица...

Са чиме би ваљало да полијем пре ницања ?

Имам кући Валсагард, сад дал да додам једно 2л тотала или нешто друго - парцела је око 70ари ,спремљена пре можда месец дана и нисам од тада ништа дирао до сетве, од корова има само мишјакиње...
 
Total ako ima niklih korova , i čekaj još pred nicanje soje dabi bilo više niklih korova .Sa acetohlorom ili Valsagradom što kažeš dodaj Sencor ili nešto sa istom materijom . Moj savjet za oba ako ti je zemlja slabija sa humusom poprilično umanji dozu , ili bar probaj u jednom dijelu sa punom a u drugom sa slabijom dozom da znaš ubuduće šta ti bolje paše.
Ako imaš ambrozije nikako nemoj bez Sencora (ili nekog drugog metribuzina) prije nicanja , a za dozu vidi.
 
3,2 je norma za sorte koje se ne granaju, a 3,5 do 3,8 za one koje vole da puste bocne grane kao sto su galeb i dukat. Naravno na mrr od 70 cm.
 
Nisam bas naj sigurniji u klijavost semena,probao sam svakako.Te preporuke postujem i cenim ali jako mi je rejavo kad vrsem i gledam iz kombajna razmak preko 3cm,ako klijavost zataji onda je bas problem.
 
Proveriš klijavost zimi ili dve nedelje pred setvu,pa po tome određuješ razmak.:ppozdrav:
 
Danas deveti dan od setve soje, i ne sviđa joj se ovo variranje vremena...
Neće nići bar još pet dana. Seme je u vlažnom zemljištu, ali prilično hladnom.
 
Šta god da kažu stručnjaci treba poštovati ali ne po svaku cenu,u našem ataru se pokazala bolja kasnija setva kada je zemlja topla tako da izađe za 5-7 dana.Jednom sam požurio početkom aprila skoro 20 dana joj treblo da se uvrsti rezultat dosta zrna istrulilo ,bilo je vlage na pretek ali bilo hladnije vreme.
 
Stevo koliko si duboko polozio seme i koji ti je razmak izmedju biljaka? Mi smo juce spremali sejacicu majevicu(4 reda 70cm) i na menjacu smo namestili kombinaciju B1 sto mu dodje na razmak 3.9cm a nesto se dvoumim da sejem i na 4.2cm.Dubinu setve nismo namestali to ide na njivi kad utvrdimo stanje vlage.
Neznam koja je dubina ali islo je malo dublje,oko 3 cm je razmak.Redji razmak moze sa sejalicom na 50 cm
 
Nazad
Vrh